כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הופכים למורה – הדרך להשכלה בתחום החינוך וההוראה

כלל המדינות המערביות הבינו כי על מנת להשיג עתיד טוב יותר יש לוודא כי הילדים והמתבגרים מקבלים חינוך הולם וברמה הגבוהה ביותר. מי שזורע יקצור את הפירות בשנים שלאחר מכן. מסיבה זו רבים מוצאים את עצמם מגשימים את החזון ופונים אל עבר לימודי ההוראה.

30/11/2014
הרפורמה האדירה בתחום החינוך אף הופכת את המקצוע הזה למשתלם מבחינה כלכלית והזרוע עוד נטויה. אז כיצד הופכים למורה מן המניין בישראל? לימודי חינוך והוראה – להלן המדריך המלא.

להיות מורה ומחנך בישראל - תחושת שליחות ממדרגה ראשונה

על מנת להיות מורים מוצלחים יש ראשית כל להיות בעלי אוריינטציה מתאימה לתחום. כך שאם תמיד חשתם תחושת שליחות ורצון לקדם את השכלתם של כל שכבות האוכלוסייה, אם נפשו של כל ילד וילדה נוגעת בכם באופן אישי, אתם מסתדרים היטב עם נערים מתגברים, יש לכם סבלנות עצומה ואתם בעצמכם למדנים וסקרנים מטבעכם ומחפשים הזדמנות לשלב קריירה יחד עם עניין ותחושת סיפוק נהדרת- הרי שבחירת תהליך של לימודי חינוך והוראה עשוי להתאים לכם.

מסלולי הלימוד לתעודת הוראה

בדיוק כפי שרופא חייב לעבור את בחינות ההסמכה של משרד הבריאות על מנת לעבוד במקצועו מבחינה קלינית, הרי שגם מורים זקוקים לתעודה מקצועית על מנת ללמד בצורה פורמאלית. את התעודה הנכספת ניתן להשיג דרך מספר מסלולים כאשר השלב הראשון הוא לדעת לבחור את סוג ההוראה אשר ברצונכם להתמחות בה.

יש מגוון עשיר של אפשרויות: לימודי תעודה להוראה בבתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים או העל יסודי, חינוך מיוחד, מורים בתחום החינוך הגופני, מורים בגיל הרך, מורים מקצועיים וכו'. על מנת ללמוד הוראה אשר מאפשרת למסיימים להיות מורים מחנכים, יש לסיים בהצלחה תואר ראשון על פני כ- 6 סמסטרים בערך. במהלך הלימודים מקבלים המורים לעתיד כלים להתמודד עם כיתה, כיצד להעביר שיעורים, לימודי פסיכולוגיה, התפתחות הילד וכו'. במסלול זה בוחר כל מורה בנוסף גם התמחות באחד מהשיעורים המקצועיים יותר כגון המתמטיקה, האנגלית, פיזיקה, ערבית וכו'. בנוסף, ניתן למצוא מסלול נוסף של לימודי חינוך והוראה, אשר נמשך פרק זמן של שנה בלבד ובסופו זוכים הסטודנטים בתעודת ההוראה המכניסה אותם היישר לשוק העבודה כמורים. זהו מסלול הסבת האקדמאים למורים. קהל היעד לתכנית זו הינו אקדמאים מתחומים שונים אשר מעוניינים לעסוק בהוראה. כך למשל בוגר תואר ראשון בכימיה יוכל להיות מורה לכימיה בבתי הספר היסודיים עד בתי הספר התיכוניים תוך שנה בלבד.

לימודי תעודה בהוראה ניתן לקחת במגוון הרחב של האוניברסיטאות והמכללות בישראל וכך גם לגבי תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה. המגוון הרחב מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להגשים חלום, להפוך למורה ומחנך בישראל ולתת את חלקו למען דור העתיד של המדינה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים