כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שוקלים לרכוש מדפסת יד שנייה? שקלו שוב!

שוקלים לרכוש מדפסת מיד שניה שראיתם ברשת במחיר די טוב? כדאי שתשקלו שוב. כיום עלות המדפסות הפשוטות היא לא גבוהה, אך מירב העלות היא דווקא על חידוש הדיו או הטונרים. חברות רבות נוטות לתת לצרכן לרכוש מדפסת + דיו במחיר מאוד אטרקטיבי, אך מה שהוא לא יודע זה שלעיתים חידוש מחסנית דיו שחור לבן וצבעוני גם יחד, יכולות לעלות לו עוד יותר מעלות המדפסת המקורית עצמה.

30/11/2014
אין אנו מציעים חד משמעית לא לרכוש אלא רק לשקול בשנית לפני שעושים רכישה שניתן להתחרט עליה. לאחר ביצוע שקלול של עלות מדפסת מיד שנייה + חידוש מחסנית טונר או זוג מחסניות דיו (לעיתים יש צורך גם ביותר מזוג מחסניות – מספר צבעים בכל מחסנית נפרדת) קבלו החלטה. במידה שהחלטתם לא לרכוש מיד שנייה ולבחור דווקא במדפסת החדשה, הרי לכם מדריך קצר לרכישה:

אז איזו מדפסת אתה צריך – האם אתה אדם פרטי או עסק?

אז איך תדע מה היא המדפסת הטובה ביותר לעסק שלך? ובכן, אין פה שחור ולבן. לכל עסק ישנם צרכים שונים. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לבחור את המדפסת שהכי מתאימה לך.

הטיפים שלנו הם:

מדפסת הזרקת דיו

מתאימה בעיקר למשתמש הביתי. כל מדפסת דיו תאפשר הדפסה צבעונית. העלות שלה זולה יחסית. החיסרון הבולט שלה הוא העלות היקרה של מחסניות הדיו שנגמרות יחסית מהר. מדפסת זו אינה מתאימה לקצב של משרד גדול.

מדפסת לייזר מונוכרומטית (שחור לבן)

מדפסת זו מתאימה לאנשים פרטיים או משרדים, שמדפיסים כמויות גדולות של טקסט. יתרונותיה למול מדפסת הזרקת הדיו הם: היא בנויה לעומס עבודה גדול ואינה מתבלה במהירות. היא מדפיסה במהירות גבוהה בהרבה מזו של הראשונה, ואיכות הדפסת הטקסט שלה הרבה יותר טובה. כמו כן, ניתן להדפיס בה כמעט על כל סוג דף ואין צורך בדפי A4 יקרים כמו במדפסת מבוססת דיו. מדפסת לייזר משתמשת בתופי טונר במקום דיו. עלות הטונר גבוהה יותר ביחס למכלי הדיו, אך הוא מספיקה להרבה יותר הדפסות (אלפים). החיסרון במדפסת לייזר הוא שהעלות הראשונית שלה יקרה יחסית, אך בהסתכלות קדימה ההשקעה הזו מחזירה את עצמה מהר מאוד, כיון שהתחזוקה השוטפת שלה זולה בהרבה.

מדפסת לייזר צבעונית

מתאימה למשרדים שמדפיסים כמויות גדולות של תמונות ותצלומים. איכות התמונה לא תהיה טובה כמו בהדפסת דיו, אך היא תהיה מהירה וזולה יותר. יש צורך ב-4 מחסניות טונר כדי להשיג את מגוון הצבעים, והן מחזיקות לאלפי הדפסות. החסרונות שלה הם גודלה המאסיבי ומחירה, שלמרות שנמצא במגמת ירידה בשנים האחרונות, עדיין יקר בהרבה ביחס לשאר המדפסות בשוק.

מדפסת משולבת

היא מדפסת רב תכליתית שכוללת בתוכה מדפסת, מכונת צילום, סורק ופקס. היתרון שלה הוא שהיא חוסכת במקום, אך אל תצפו לאיכות מעולה מכל פונקציה לחוד. כמו כן, אם מדובר במשרד גדול ורב משתמשים כדאי שמדפסת משולבת לא תהיה המדפסת העיקרית של העסק, כיוון ששאר האפשרויות שלה יעכבו את תהליכי ההדפסה.

אחרי שבחרתם את סוג המדפסת שמתאימה לצרכי העסק שלכם, ישנם מספר דברים שכדאי לברר מראש:

צריכת חשמל חסכונית, נפח הזיכרון ואופציה להרחבתו, מחיר פר דף של כל מדפסת ומשך האחריות (1-3 שנים, לעיתים תינתן אופציה להרחבה בתשלום). אם חשובה לכם אבטחת המידע בארגון, בדקו אופציה של הרשאות הדפסה על ידי הזדהות משתמש. וודאו שהמדפסת לא מרעישה במיוחד (הלייזר לרוב שקטות יותר) ובדקו האם משתלם לכם יותר לרכוש את המדפסת או להשכיר אותה מחברה חיצונית (תשלום לפי פעימות מונה).

בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים