כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי פוליגרף

האדם, בשונה משאר בעלי החיים, מסוגל להסתיר את דעותיו, לסלף את דבריו, לדבר חצאי אמת וכמובן, לשקר. את "אומנות" השקר אנו לומדים עוד בילדותינו, בשעה שאנו בוחנים את הגבולות, בהתאם לחוקים והנורמות הנהוגים בחברה.

11/12/2014
רבים מאיתנו אומנם מסוגלים לזהות אינטואיטיבית האם האדם שלפנינו משקר, אך הדרך הבטוחה ביותר לקבוע זאת באופן אובייקטיבי היא באמצעים טכנולוגיים: מכשירי פוליגרף מתקדמים. בודקי הפוליגרף הם הסמכות המקצועית הבלעדית בביצוע בדיקה זו ובפיענוח ממצאיה. רוצים גם אתם להצטרף לעולם מסקרן זה? להלן כל המידע הנחוץ לכם בנוגע ללימודים בתחום.

לימודי פוליגרף - היכן לומדים?

ישנן מספר מכללות המציעות לימודי תעודה למעוניינים לעסוק בתחום בדיקות הפוליגרף. התעודות המוענקות במוסדות השונים בישראל מקנות את האסמכתא המקצועית הראויה לעסוק במקצוע. חלק מהמוסדות מציעים גם תעודות הסמכה אשר מוכרות על ידי ארגונים מובילים בעולם כגון ה- BSSA וה- APA, ארגונים בינלאומיים בתחום האבטחה והפוליגרף.

כיצד מתקבלים?

לימודי פוליגרף מתאימים בעיקר לאלו המעוניינים לבצע הסבה מקצועית או לאלו שכבר עובדים בתחום ומעוניינים ב"שדרוג" מקצועי והרחבת תחומי העיסוק. תנאי הקבלה ללימודים הינם תעודת בגרות מלאה וניתנת עדיפות לבוגרי תואר אקדמי, גם חסרי ניסיון בתחום. ללא תואר אקדמי, תידרשו לעיתים רבות להוכיח וותק של מספר שנים בעולם האבטחה והביטחון. בנוסף, יש להציג תעודת יושר רשמית ממשטרת ישראל ולעמוד בהצלחה בראיון אישי.

האם הלימודים מתאימים לאנשים עובדים?

אכן כן. כמו מרבית לימודי התעודה, גם לימודים אלו מותאמים במיוחד לאנשים עובדים ובעלי משפחות. הקורסים נפרשים על פני כ- 400 שעות לימוד אקדמיות וניתן לבחור בין ימי לימוד מרוכזים פעם בשבוע או לחילופין, לימודי ערב או יום בשני ימים או יותר במהלך השבוע. מפאת שעות הלימוד הנוחות רבים מסוגלים להתגבר גם על האתגר הכרוך בהגעה למוסדות הלימוד, גם כאשר הם מרוחקים, מבלי לשנות את היקף משרתם הנוכחית.

מה לומדים?

לימודי בודקי הפוליגרף הינם לימודים מרתקים והם כוללים לימודים תיאורטיים לצד התנסות מעשית. הסטודנטים ילמדו את יסודות הפוליגרף, תפעול מכונת אמת והאופן בו היא עובדת, כיצד יש להתכונן לבדיקה, איך מתבצעות השוואות, מהו אופן ניתוח הממצאים ואיך יש לנסח דוחות למזמיני העבודה. תכני הלימוד נוגעים בפסיכולוגיה, פיזיולוגיה, משפטים ועוד.

אפשרויות תעסוקה

למחזיקים בתעודה נכספת זו ממתין עולם שלם של הזדמנויות תעסוקתיות, הן בתור שכירים והן בתור עצמאיים. חברות רבות זקוקות לכוח עבודה מקצועי בתחום ורבות מהן נעזרות בבודקי פוליגרף עצמאיים. הבדיקה נדרשת בעיקר על ידי חברות כוח אדם ומעסיקים פוטנציאליים בטרם קבלת עובד לעבודה. נוסף על כך, הבדיקה משמשת לשם ביצוע ביקורות שגרתיות בארגון, חקירות פליליות בצו בית משפט, בדיקות עבור חברות ביטוח ועבודות עבור משרדי חקירות. לימודים אלו מאפשרים תוך זמן קצר יחסית לזכות בתעודה מקצועית מבוקשת ביותר המבטיחה רווחה כלכלית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים