כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפול בסתימת שורשים בביוב הבית

כלל צינורות הביוב בבית במערכת הביתית, מובילים אל עבר צינור בודד המוביל את כל הפסולת הנוזלית שאנו מייצרים, היישר אל צינור הביוב הראשי. הצינור הראשי כולל מעבר "סטרילי" והוא מוגן בתוך קירות הבית, עד ליציאתו אל השטח הפתוח שמתחת לאדמה.

11/12/2014
לעיתים רבות חודרים שורשים אל תוך אותם צינורות, מה שעלול לגרום לסתימות חמורות שיפגמו בכל המערכת.
כיצד השורשים הגיעו לשם? איך זה קורה? מדוע כל כך חשוב לבצע ניקוי שורשים בביוב מפעם לפעם? כל התשובות לשאלות הללו תמצאו במאמר שלפניכם.

השורשים והביוב - הבה נרד לשורש הבעיה

השורשים והביוב - הבה נרד לשורש הבעיה
האדמה מטבעה שוקקת חיים ומתקיימות בה פעולות גומלין בין אורגניזמים שונים. עצים ושיחים תרים כל העת אחר חומרי הזנה ומים להם הם זקוקים לשם קיומם. הם מסוגלים לעשות זאת בזכות "חיישנים" ביולוגיים המסייעים להם באיתור הכיוון הנכון לשליחת השורשים. הצורך בהזמנת שירותי ניקוי שורשים בביוב נובע מפאת העובדה כי עצים נוטים לחבב צינורות ביוב. הסיבה לכך טמונה בעובדה שבתוך צינורות הביוב זורם לו נוזל עשיר במים וחומרי הזנה עבור הצמחים. לכן, השורשים גדלים לכיוון צינורות הביוב, מפעילים עליהם את כוחם ובסופו של דבר, חודרים ופוגעים בשלמות הצינורות. השורשים החודרים אל תוך הצינור מעוותים אותו וגורמים לחסימה חלקית או מלאה שלו. התוצאה היא הצפות ביוב חמורות.

התופעה עשויה להתרחש בכל מקום ועל כל פיסת אדמה בה עובר צינור ביוב כלשהו. המציאות מראה כי סתימת צינורות ביוב בעקבות חדירת שורשים נפוצה יותר אצל בעלי דירות ובתים פרטיים שבגינתם נשתלו עצים. לעיתים, ניתקל במקרים בהם מקור השורשים הוא עצים וצמחים אחרים, הממוקמים בגינות סמוכות או ברחוב. למעשה, כל מי שסובל מסתימות ביוב חוזרות ונשנות עשוי לגלות כי המקור לכך הוא חדירת השורשים למערכת.

אל דאגה - יש פתרון

בעבר, הדרך היחידה לטפל בסתימות ביוב בכלל ובסתימות צינורות ביוב בעקבות חדירת שורשים בפרט, הייתה באמצעות איתור מקור הבעיה על ידי חפירה.

מיותר לציין שהחפירה גרמה נזק רב לסביבה ולגינה. כיום, ניתן לחסוך עוגמת נפש והוצאות כלכליות מיותרות על ידי הזמנת שירותי ביובית. הביובית היא למעשה משאבה חזקה, הנישאת על גבי רכב המכיל מיכל בנפח המתאים לאיסוף נוזלים. המשאבה מתחברת לצינור הביוב הראשי, מזרימה מים בלחץ גבוה אל תוך המערכת ושואבת אותם בחזרה. התהליך מביא להסרת השורשים שחדרו לצינור הביוב ובכך פותח את הסתימה, ללא צורך בחפירה מיותרת.

לפני שמחברים ביובית - לשם פתיחת הסתימה - ניתן להחדיר אל תוך צינור הביוב מצלמה זעירה שתעזור לאיש המקצוע לאתר את המיקום המדויק של הבעיה. כך ניתן גם לוודא בסיום העבודה כי הסתימה הוסרה לחלוטין.


• המאמר נכתב באדיבות ביובית יוסי גולן | יהודה הלוי 54 ג', רעננה | 054-5449944
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים