כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיפוץ מעלית - כחלק משיפוץ בניין כללי

מדי יום אתם נכנסים למעלית, לוחצים על כפתור ובתוך שניות מגיעים לקומה הייעודה. זה עשוי להיראות פשוט אבל למעשה, המעלית הינה כלי תחבורה אלקטרו-מכני מורכב ורגיש, עם מרכיבים חזותיים ובטיחותיים משמעותיים.

11/12/2014
כבעלי נכס, חברים בועד הבית או מי שאמונים על תחזוקת המבנה - אתם רוצים לשמור הן על חזות נעימה והן על בטיחות האנשים העושים שימוש במעלית. אם אתם חשים שהגיע הזמן לשפץ את המעלית שלכם ורוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים בצעד הנכון, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא.

אין צורך במעלית חדשה בשביל לשמור על מראה סולידי ואמין. שיפוץ מעליות יכול להיות פתרון מושלם וחסכוני לשיקום החזות והבטיחות שאבדה לבניין עם השנים.

מתי לשפץ?

כולנו הרי יודעים שטיימינג זה הכול בחיים, לכן בצעו את השיפוץ בזמן שנוח לכם:

• לשפץ את המעלית תוך כדי שיפוץ כללי

כשאתם מחליטים לשפץ את הבניין, זוהי שעת רצון. נוצרת עבורכם הזדמנות לבצע כמה שינויים נוספים. דוגמא מצוינת לכך הינה פרויקט תמ"א 38, הקבלן ישמח לצ'פר אתכם עם שיפוץ מעלית ויש לו אינטרס בכך: חזותי, בטיחותי וכלכלי. גם שיפוץ פנימי באזור המבואה הינו סיבה למסיבה ואם כבר כניסה נאה, אז כדאי לעשות את הצעד המתבקש ולסדר את המעלית החורקת והבלויה.

• שיפוץ תקופתי

מדי חצי שנה יש לזמן בודק מעליות מוסמך להבטחת תקינות המעלית. טיפולי תחזוקה לעומת זאת יש לבצע בתדירות הנקבעת על פי גובה הבניין: בין 3 ועד 6 שבועות לרב קומות. אין דרישה לשיפוץ תקופתי, האחריות עליכם. סביר להניח שליקויים מרובים במעלית ישנה, יזמנו אליכם שוב ושוב אנשי שירות והשבתת המעלית, מצב מתיש ומטריד לכם ולשאר דיירי הבניין שיתבעו פתרון. זהו זמן טוב להכריע בעד שיפוץ כללי של המעלית - אסתטית וכמובן, מכאנית ואלקטרונית.

איזו מעלית כדאי לשפץ?

• לפעמים התנאים בבניין משתנים. שימוש גובר במעלית בשל הרחבת הפעילות במקום או תוספת בניה. שינוי ייעוד הבניין עשוי לגרום לשינוי בצרכים, כמו משקל הרמה שהתאים בעבר לסביבת מגורים או לסביבה משרדית וכעת משמש למסחר או תעשיה.
• החוקים, התקנים והסטנדרטים משתנים והמעלית שלכם אינה מעודכנת.
• אתם מעוניינים לשנות את התנהלות המעלית - שתפסח על קומה מסוימת או תפתח דלת פרטית נוספת לתוך דירה.
• נגישות לנכים - התאמת המעבר והמעלית לכניסת כיסא גלגלים. במקרה כזה, אין מנוס ויידרש שיפוץ מעלית.

למה כדאי לשים לב?

ראשית, חשוב לזכור כי מדובר על שיפוץ מעלית ולא שיפוץ שמטרתו רק שיפור המראה. לכן חשוב מאד לבחור בקפידה את חברת המעליות שתבצע את העבודה. שיפוץ מעלית צריך להעניק למעלית שלכם מראה חדש ונעים למראה. החלפת מכלולים ישנים בחדשים ומעודכנים טכנולוגית, תעניק לכם חווית נסיעה חלקה, תצמצם זמני תגובה ותוריד מהעומס הכללי בבניין. בנוסף, מומלץ להתקין אינטרקום הנמצא בהאזנה במוקד מאויש סביב השעון אשר יבטיח כי אף אחד לא יתקע במעלית חוסר אונים.

המאמר נכתב באדיבות נעמן מעליות הרכבה ושיווק בע"מ, המסגר 7, אור יהודה

טלפון: 03-6342034
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים