כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פרגולות הדרך המרשימה לרכישת הדירה

פרגולות משמשות אותנו להצללה ולהגנה מפני השמש בקיץ ומפני הגשם בחורף. ישנם לא מעט סוגים ואפשרויות לבניית פרגולות, העיקריות הן פרגולות מאלומיניום, פרגולות מעץ גושני, פרגולות מאדני רכבת ופרגולות מלוחות עץ אורן.

14/12/2014
פרגולות משמשות אותנו להצללה ולהגנה מפני השמש בקיץ ומפני הגשם בחורף. ישנם לא מעט סוגים ואפשרויות לבניית פרגולות, העיקריות הן פרגולות מאלומיניום, פרגולות מעץ גושני, פרגולות מאדני רכבת ופרגולות מלוחות עץ אורן. ככל שהפרגולה ייחודית יותר ועשויה מחומרים איכותיים יותר כך עלות הקמתה היא גבוהה יותר. פרגולה מעץ פשוטה ורגילה תמשוך פחות עניין מאשר פרגולה מעץ שעשויה מאדני רכבת. כאשר ישנה פרגולה בגינת הבית סביר להניח כי עלותה תשוכלל במחיר הבית, ככול שהפרגולות יקרות יותר כך שוויין יעלה יותר.

קונים, קונים בעיניים, במיוחד פרגולות

אם כבר החלטנו למכור את הבית שלנו הרי שאחד הדברים שקל להציג ומושך את עיני הלקוחות הפוטנציאלים היא הגינה. ככל שנשקיע בעיצוב גינות יותר מיוחד, וככול שנשקיע בפרגולות ייחודיות יותר כך נוכל להעלות את ערך הבית בעת המכירה.
פרגולות מעץ נותנות לגינה שלנו מראה כפרי ומיוחד, כאשר מתכננים גינה מעוצבת וכוללים בה גם פרגולה הרי שנוכל ליצור אווירה מושלמת על ידי הצבת אלמנטים שימושיים בסביבת הפרגולה שלנו, לדוגמה ספסלי ישיבה, נדנדה, שולחן הגשה וכדומה. כאשר אנו מכינים את הבית למכירה סביר להניח כי נסדר ונמקם אלמנטים שונים על מנת לאפשר לקונים להבין את הפוטנציאל הגלום בגינה שלנו. פרגולה מעוצבת תמיד תמשוך את עיני הקונים במיוחד אם היא בנוייה בשילוב של גינה מטופחת.

סוגי הפרגולות

כאמור ישנם 2 קבוצות עיקריות לפרגולות הראשונה והמוכרת היא בניית פרגולה מעץ לעומתה קיימת פרגולה מאלומיניום. 2 סוגי הפרגולות משמשות את בעליהן באותה צורה, הגנה מפני השמש והגשם, אולם ההבדל ביניהם הוא גדול. פרגולות מעץ דורשות טיפול תקופתי שוטף, קילוף צבע ישן, צביעה מחדש וחיזוק. פעולות אלו יש לבצען על ידי מתקין מקצועי לפרגולות על מנת שנוכל לשמר את הפרגולה שלנו לאורך זמן.
אם לא נקפיד על הטיפול העץ יפגע ממזיקים, הצבע לא יגן מפני מים ולחות וסביר להניח כי ההרס יגיע במהרה. לעומת זאת הפרגולה מאלומיניום היא קלת משקל, מגיעה בצבע שבחרתם ישירות מהמפעל והטיפול בה הוא מינימאלי, לרוב רק בדיקת איטום לפני החורף מספקת.

יקר או זול? פרגולות על סוגיהן

פרגולות נותנות ערך מוסף לגינה שלנו, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת השימוש. ישנם לא מעט סברות לגבי עלויות הקמה, תחזוקה ומיסים. עלויות הקמת פרגולה מאלומיניום לרוב יקרה יותר אך צריך לזכור כי אין טיפולי צביעה ותחזוקה, פרגולה מעץ יחסית זולה יותר אך יש צורך לחדש את הצביעה מחדש בכל תקופה.
לגבי מיסים תלוי ברשות של אותה עיר או מועצה, לרוב אם הפרגולה אינה מקורה, כלומר מי גשם חודרים בעדה אין תוספת תשלום לארנונה, אולם אם היא מקורה אך החלק המקורה מחושב. כמובן שעניני חישוב הארנונה שונים בין רשות אחת לשנייה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים