כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חיפוש עבודה בעזרת חברים

כולם יודעים שתהליך חיפוש עבודה הוא עבודה במשרה מלאה, כתיבת קורות חיים (מי שמעוניין להתמודד על משרה במספר תחומים יכתוב מספר גרסאות של קורות חיים, אחד לכל סוג תפקיד), איתור משרות בלוחות דרושים באינטרנט או בעיתונות הכתובה

29/12/2014
כולם יודעים שתהליך חיפוש עבודה הוא עבודה במשרה מלאה, כתיבת קורות חיים (מי שמעוניין להתמודד על משרה במספר תחומים יכתוב מספר גרסאות של קורות חיים, אחד לכל סוג תפקיד), איתור משרות בלוחות דרושים באינטרנט או בעיתונות הכתובה, מענה לטלפונים ושמירה על אנרגייה חיובית ובשלב האחרון נכנסים מבחני המיון וראיונות העבודה.
יש דרך נוספת שמשלימה את הסטנדרט שהזכרנו, מעט יותר קצרה והרבה יותר בטוחה. הסטטיסטיקה מדברת על כך שברוב המקרים מחפשי עבודה מוצאים עבודה על ידי קשרים /משפחה /חברים שעובדים.

אז איך מוצאים עבודה בעזרת חברים ומשפחה?

השלבים למציאת עבודה על ידי חברים ומשפחה אינם קשורים ללוחות דרושים או מודעות דרושים ומתחילים בקשרים עצמם.
בשלב הראשון נרצה לייצר קורות חיים ראויים לתפקיד אותו אנחנו מחפשים כאשר הם ישמשו אותנו כבסיס לקורות החיים הספציפיים שנייצר עבור כל מקום עבודה ותפקיד פנוי ורלוונטי.
השלב השני (שיכול להתקיים במקביל לראשון) הוא לידע את החברים והמשפחה על המצב ועל המטרות שלך, מי שעובד במקום עבודה קטן כגדול יוכל לבדוק במקום עבודתו מול בעלי התפקידים הרלוונטים על משרות פתוחות רלוונטיות עכשוויות ועל תכנון הארגון לעתיד הקרוב.
אנחנו ממליצים להקצות שעה /שעתיים ביום, בשעות הערב המאוחרות כאשר כולם כבר חזרו מהעבודה ופוניים לשיחה וליצור קשר טלפוני עם מי שיכול לעזור, לשוחח ולבדוק מה הוא/ היא יכולים לעשות עבורכם.
.
המקום שלך כמחפש עבודה יכול להרגיש פחות נעים אבל המטרה שלך למצוא עבודה היא הדבר החשוב שצריך להיות בפוקוס, לעיתים יהיה לך קשה להתקשר לאדם איתו לא דיברת כמה חודשים אבל כל שיחה כזו היא סיכוי לעבודה, לכן צריך לקחת את המשימה בשתי ידיים וליצור את הקשר
בחלק מהמקרים מי שעומד בצידו השני של הקו, החבר או החברה, קרוב המשפחה או השכן, יוכל להרוויח מענק "חבר מביא חבר" (בארגונים שתומכים בזה) או פשוט ירוויח את ההזדמנות לעזור (לעיתים יותר טוב מכל מענק).
חבר מביא חבר לא חייב לקרות דרך היכרות או קירבה ראשונה לכן ניתן לרתום את חברי הפייסבוק /לינקדאין /גוגל פלוס ושאר מיני רשתות חברתיות בהן את/ה פעיל ולפרסם שם פוסט מתאים, כמו למשל:
"שלום חברים, לאחרונה סיימתי תפקיד בחברת שם_החברה ואני מחפש את האתגר המקצועי הבא שלי כ……. אני אשמח לעזרתכם, תודה רבה מראש…"

אפשר לצרף את קורות החיים לפוסט או לבקש שיפנו אליך בפרטי (מה שמקובל ואפשרי ברשתות החברתיות כיום).
היתרונות הגדולים של חיפוש עבודה על ידי חברים נכונים לכל הצדדים, החברות עצמן יודעות שהמועמד מגיע עם סוג של "ביטוח" ויכולות להיות פחות חשדניות, המועמד מגיע לראיון עבודה כאשר המראיין כבר ביצע סוג של בדיקה מול הממליץ ולכן יזמן לראיון רק אם יש סיכוי טוב להתאמה, וכמובן שכמו בכל ראיון עבודה, חובת ההוכחה על המועמד המרואיין.
בהצלחה בעבודה החדשה!
(לא לשכוח להודות למי שעזר ולמי שניסה לעזור לך למצוא עבודה)


מוגש על ידי צוות אתר "מובטל" דרושים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים