כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ליל הקניות הארוך של ברלין שופינג יד שניה ומותגים

אחת לשנה, בין הסתיו לבין החורף, העיר ברלין שבגרמניה משנה את צביעה לחלוטין. מאז ומתמיד ברלין הייתה עיר של בילויים, אבל בשנים האחרונות, יש לה מועד שמייחד אותה מאד, והיא מהווה תענוג של ממש לחובבי השופינג ושווקי היד-שניה. הכוונה שלנו היא כמובן למועד שנקרא "ליל הקניות הארוך" אשר מצוין פעם בשנה. מה כולל הלילה הזה, ומה אתם כתיירים ישראליים יכולים להפיק ממנו?

13/01/2015

כל מה שרציתם לדעת על ליל הקניות

נתחיל בלוחות זמנים. נכון להיום, המועד הקבוע הוא ה-24.10. עם זאת, חשוב לציין שאין זה תאריך קבוע וזאת מפני שנקבע כי ליל הקניות הארוך יהיה תמיד במועד המעבר בין שעון החורף לשעון הקיץ. הרי בדיוק בגלל זה הוא נקרא "ליל הקניות הארוך" - מפני שמרוויחים בו שעה נוספת (מזיזים את השעון שעה אחת אחורה) ולכן אפשר להישאר ולקנות עד מאוחר. התאריך הוא, כאמור -24.10 ולעיתים משתנה תאריך זה בהתאם להחלטת ממשלת גרמניה. אם כן, מומלץ להתעדכן בשינויים.

מה כולל ליל הקניות הארוך של ברלין?
ראשית כל, כלל החנויות פתוחות עד חצות - דבר נדיר יחסית. למרות דימויה של ברלין כעיר תוססת וצעירה (עובדה נכונה בעקרון) רוב החנויות בה נסגרות לרוב עד השעה 9 בערב. ישנן חנויות הפתוחות עד 10 בלילה, אף לא רבות. בליל הקניות הארוך לעומת זאת - כלל החנויות פתוחות עד חצות, ולרוב ובהתאם כך גם כל מקומות הבילוי פתוחים כל הלילה.

משוק יד שניה לחנויות יוקרה – מבצעים בכל מקום

לא מדובר רק על שעות פתיחה שונות. בלילה זה, יש מבצעים מיוחדים בכל החנויות בברלין. מקובל מאוד לצפות במכירות חיסול של ממש, עם אחוזי הנחה מפתיעים מאד. הדבר היפה הוא שכל מרכזי המסחר בברלין משתתפים בהם - החל מהשווקים הקטנים והפשוטים המוכרים מוצרים משומשים יד שניה, ועד חנויות היוקרה של ברלין. כולם מציעים את מרכולתם למקומיים ולתיירים, עד לשעות מאוחרות, במבצעים חסרי תקדים.

איך לוקחים חלק בפסטיבל הזה?

הישראלים הם חובבי שופינג לא קטנים, ורבים מחפשים טיסות לברלין לתקופה של סוף אוקטובר כדי להגיע בדיוק בזמן לשופינג בלילה המיוחד הזה. אם גם אתם רוצים לקחת חלק, עליכם להיערך לכך בהתאם. רצוי לחפש טיסות לברלין לתאריך זה, ויש לקחת בחשבון שהמחירים עולים מעט בתקופה זו (באוקטובר גם מתרחש ה"אוקטובר פסט" הגרמני, שמוביל שטף תיירים למדינה). ניתן, למשל, להזמין טיסות לברלין במחיר זול יחסית במידה שמזמינים אותן ברגע האחרון, או מזמינים טיסה עם חניית ביניים ביעד אחר.

אפשרות שילוב

שימו לב כי בכל מקרה ניתן לשלב את החוויה של ליל קניות זה יחד עם חופשה כללית בכל ברלין. זו הזדמנות נהדרת לבקר גם באתרים ההיסטוריים והתרבותיים בעיר - כאשר לילה אחד מרכזי יוקדש לחוויית השופינג המדהימה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים