כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירות 2015: מדרגות מעוצבות לבית!

רכשתם דירת יד שנייה אבל העיצוב של המדרגות נשאר תקוע בשנות ה-90? הנה כמה טיפים שיאפשרו לכם לשנות לחלוטין את המראה של החלל בעזרת מדרגות חדשות

18/01/2015
רלא מעט רוכשי דירות יד שנייה מתמודדים עם התלבטות זהה: האם להשקיע בעיצוב מחדש של חלל הפנים, או לחילופין להסתפק במראה הקיים. מצד אחד לא תמיד יש משאבים כלכליים המאפשרים עיצוב והחלפה של אלמנטים דקורטיביים בכל רחבי הבית. מצד שני, אין סיבה להתפשר על איכות החיים וכדאי לנצל את ההזדמנות על מנת לרענן את מראה החלל. הדוגמא הטובה ביותר למקרה בו כדאי להשקיע בהחלפת העיצוב הוא מדרגות.

אי אפשר להתבלבל בין המראה המרשים, המודרני והאלגנטי של מדרגות חדשות לבין המראה המסורתי של מדרגות ישנות. מי שעומד לפני כניסה לדירת יד שנייה ורוצה להשיג מקסימום תועלת דקורטיבית במינימום הוצאות חייב להחליף את המדרגות.

הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

א. הכירו את ההבדלים בין סוגי מדרגות

יש כמה סוגים של מדרגות חדשות באמצעותן ניתן לעצב דירת יד שנייה. הכירו את ההבדלים בין הסוגים והתרשמו מקטלוג תמונות של מדרגות ספירלה, מדרגות בצורת חי"ת, מדרגות לולייניות או מדרגות מרחפות.

ב. בחרו את החומר המתאים לאופי הבית

החומרים מהם מייצרים את המדרגות חשובים לא פחות מהצורה שלהן. מדרגות עץ יוצרות מראה חם, כפרי ובית, בעוד מדרגות אבן יעניקו לחלל מראה יוקרתי. מדרגות מתכת או אלומיניום יבטיחו לכם מראה תעשייתי אולם מדרגות זכוכית יספקו מוטיב מרשים.

ג. יצירת הרמוניה

יש מגוון רחב של דוגמאות המאפשרות עיצוב מחדש של גרמי מדרגות ביתיים. נסו ליצור הרמוניה בין המדרגות לבין סוג הריצוף, חיפוי הקירות ואלמנטים דקורטיביים אחרים בחלל כגון ריהוט, תמונות או וילונות.

מה צריך לדעת כדי לשמור על מדרגות מעוצבות לאורך שנים?

החלפתם את המדרגות וסיימתם לעבור לדירה החדשה? מצוין. עכשיו כדאי שתדעו איך לשמור עליהן לאורך שנים:

א. ניקיון ותחזוקה

נקו את המדרגות עם חומרים ייעודיים בלבד. התייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות וקראו את ההוראות המופיעות על גבי המוצרים. בצעו תחזוקה תקופתית של המדרגות והימנעו ממצב של הצטברות אבק או לכלוך.

ב. הגברת מודעות

במידה ואתם גרים בבית עם ילדים, נסו להגביר את המודעות שלהם לחשיבות השמירה על המדרגות. אל תתנו להם לעלות במדרגות עם נעליים מלוכלכות והציבו שטיחון קטן בכניסה וביציאה. תתפלאו לגלות עד כמה הפרטים האלו עושים הבדל גדול בכל הנוגע לשמירה על המראה המקורי של מדרגות מעוצבות.

ג. פוליש וקס

שקלו לבצע עבודות פוליש וקס אחת לתקופה מסוימת. בררו מראש האם הפוליש מתאים לסוג המדרגות והשוו בין אפשרויות וקס שונות. גם כאן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא לקבל החלטות לבד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים