כרגע באתר
0
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך להיות סדרן באירועי ספורט?

עבודה בתחום השמירה יכולה להיות מאתגרת, מספקת ומעניינת. הדוגמא הטובה ביותר לעבודה מן הסוג הזה היא סדרן באירועי ספורט.

20/01/2015
כמעט בכל אירוע ספורט הנערך בארץ ובעולם יש צורך בסדרנים. באירועים טעונים מגיע צוות סדרנים העובר הכשרה מיוחדת ולצידם מפקחים, מנהלים ואחראי בטיחות.

יחד עם זאת, מי שרוצה למצוא עבודה בתור סדרן באירועי ספורט חייב להכיר את היתרונות והחסרונות במשרת אבטחה כזו וכמובן, את תנאי הקבלה:

• גיליון הרשעות נקי והיעדר עבר פלילי
• שירות מלא בצה"ל
• מינימום 12 שנות לימוד
• אישור מרופא משפחה על בריאות תקינה והיעדר מחלות
• כושר גופני גבוה
• ראיון אישי מול ועדת קבלה

מי שעומד בתנאי הקבלה יכול להגיש מועמדות לאחת מחברות השמירה המציעות שירותי סדרנות באירועי ספורט. בנוסף, יש מקרים בהם הסדרנים מועסקים על ידי גוף ציבורי, עירוני או ממשלתי. לגופים אלו עשויים להיות תנאי קבלה נוספים אשר לגביהם כדאי להתעניין מול הגורמים הרלוונטיים.

מי מקבל עדיפות בתפקידי שמירה?

קל יותר להיות סדרן באירועי ספורט עם היסטוריה של עבודה בתחום השמירה, שירות קרבי בצה"ל ונתונים המעידים על קורסים מיוחדים בענף האבטחה. חברת אבטחה נותנת עדיפות למועמדים עם ניסיון, אך באופן עקרוני נקבעת מצבת העובדים לפי אופי האירוע והפרופיל הציבורי שלו.

ישנם גם קורסים הנמשכים רק כ-5 ימים כ-8 שעות לימוד ביום והתשלום לקורס מתחיל מ- 1800 ₪ לקורס . באירועי ספורט עם אלפי משתתפים יש צורך בסדרנים מיומנים ואין מקום לטעויות ולכן באירועים אלה מעדיפים להעסיק בעלי תעודה של סדרני ספורט ולעיתים גם בעלי ניסיון. לעומת זאת, באירועים קטנים ניתן להסתפק בסדרן מבוגר או בצעירים המגובים על ידי שוטרים ללא ניסיון בכלל.

יש הרבה יתרונות לעבודה בתור סדרן באירועי ספורט, מלבד השעות הנוחות שיכולות לתרום למציאת עבודה כסטודנט שבד"כ הן שעות הערב, גם שעות המשמרת הן לא מרובות ובד"כ הן נעות בין 4-5 שעות אך לעיתים גם יותר, מלבד כל אלה, השכר נע בד"כ בין 40 ל-50 ₪ לשעת עבודה ויכול להגיע ל300 ₪ למשמרת של 6 שעות עבודה. יתרון נוסף הוא שקורסים רבים מציעים משרות בתחום היישר בסיום הקורס ואף החזר כספי חלקי של הקורס לאחר תקופת עבודה שנקבעת מראש.

כמובן שמי ש"חי" ספורט ואוהב אירועי ספורט ואת האנרגיה באצטדיונים גם נהנה מהעבודה, הוא מקבל את זווית הראייה הטובה ביותר על האירוע ויש לו גישה לספורטאים עצמם.

מצד שני, חשוב לדעת שזהו תפקיד עם אחריות רבה, השעות הן בד"כ בשעות הערב ובסופי שבוע – מה שלא מתאים לכל אחד, העבודה היא בעמידה ותנאי הקבלה אולם לא כ"כ נוקשים אך גם לא מקלים וכך גם הם מבטיחים רמה גבוהה של שמירה ואבטחה באירועי הספורט.

אם חשבתם להיות סדרני ספורט או לחילופין חיפשתם עבודה חלקית או כמשרת סטודנט ואתם עומדים בתנאי הקבלה הבסיסיים, זו אכן יכולה להיות משרה מעולה ומתאימה במיוחד עבורכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים