כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהן הדרכים הכי טובות לחפש עבודה?

דורשי עבודה לא תמיד יודעים היכן לחפש את משרת החלומות שלהם. במאמר הבא נסביר מה מאפיין מחפש עבודה ונציג את הפלטפורמות שיבטיחו קריירה מתגמלת

21/01/2015
כל מחפש עבודה מתמקד בהיבט אחר של איתור משרה. יש כאלה המעדיפים לסנן בין משרות לפי איזור מגורים, בעוד אחרים יעשו זאת דווקא על פי קריטריון של שכר. בתחום התעסוקה קיימות כל הזמן הצעות עבודה למשרות הממתינות לאיוש. מבחינת מחפשי עבודה, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את הדרך הנכונה ולהתמיד בה.

הנה כמה דרכים אפקטיביות לחיפוש עבודה:

א. אתרי אינטרנט

הדרך הנפוצה ביותר לחיפוש עבודה היא שימוש באתרי אינטרנט. היתרונות של אתרי אינטרנט הם זמינות, דינאמיות ורלוונטיות. אפשר לסנן בין אלפי משרות בלחיצת כפתור ולבקש לקבל עדכונים על משרות חדשות מסביב לשעון. החיסרון הוא שבחלק מאתרי האינטרנט נגבה תשלום עבור השארת פרטים או שליחת קורות חיים. בנוסף, מעסיקים לא תמיד מתמצאים בפלטפורמה הדיגיטלית או יודעים כיצד לנצל אותה.

ב. מודעות דרושים

דרך שנייה לחפש עבודה היא להיעזר במודעות דרושים המפורסמות בעיתונות הארצית והמקומית. רצוי לתת עדיפות לעיתונים מקומיים, בהם המודעות ממוקדות ופונות לקהל יעד ספציפי. יחד עם זאת, לעיתים דווקא מודעות דרושים כלליות בעיתונים ארציים נותנות מענה על הצרכים. היתרונות של שימוש במודעות דרושים עבור חיפוש עבודה הם עלות נמוכה ואפשרות להיחשף למכרזים של גופים ציבוריים. החיסרון הוא חוסר עדכניות והיצע יחסית נמוך.

ג. חברים, בני משפחה ורשתות חברתיות

השימוש ברשת חברתית לצורך חיפוש עבודה קיים לא רק בישראל, אלא גם במדינות אחרות. הדגש בדרך הזו הוא על העברת מידע מפה לאוזן. היתרון הוא שלרוב מדובר על חיפוש משרה ממוקד, אך החיסרון הוא רמת מהימנות נמוכה. קשה לסמוך על שמועה המגיעה מחבר או אפילו בן משפחה שאינו מחויב לצרכי מחפש העבודה. מעבר לכך, ברשתות החברתיות יש הרבה גורמים מסחריים המעוניינים לשאוב פרטים על מחפשי עבודה מסיבות לא ענייניות.

טיפים לכל מחפש עבודה

חושבים לחפש עבודה ולא מוצאים את הדרך המושלמת? כדאי שתשתמשו בטיפים הבאים:
• התאזרו בסבלנות בתהליך חיפוש עבודה
• השקיעו בכתיבת קורות חיים ברמה גבוהה
• היעזרו באנשי מקצוע לצורך קבלת מידע על משרות פנויות
• הישארו מעורבים במעגלי תקשורת בין חברות, ארגונים ועסקים
• נצלו את תקופת החיפוש לטובת לימודים או הכשרה
• הדגישו את הערך המוסף שלכם לעומת מחפשי עבודה מקבילים
• אל תתפשרו על תנאי שכר או הטבות מיוחדות

לסיכום

הכי כדאי לחפש עבודה במקום שאכן יניב את התוצאות הרצויות. מצד שני, הבעיה היא שקשה להצביע על דרך אחת וחד משמעית. חיפוש עבודה הוא תהליך ארוך המשותף לגברים ונשים בכל הגילאים ולכן יש להתייחס אליו בפרופורציות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים