כרגע באתר
3
3
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירת טכנאי מיזוג אוויר לבית

במדינת ישראל שורר אקלים ים תיכוני ובמילים אחרות – חם מאוד בקיץ וקר בחורף. מסיבה זו כמעט שלא ניתן למצוא מבנה פרטי או ציבורי שבו לא מותקנת מערכת מיזוג כזו או אחרת. אך כמו כל מערכת שעובד באופן רציף, גם מערכות משוכללות אלה עלולות להיות חשופות לתקלות שונות שישביתו אותן מפעילות.

22/01/2015

אז מי אתה בהגדרה?

טכנאי מיזוג אוויר הוא איש המקצוע אשר אחראי על תיקון, תכנון והקמה מושכלת של מערכות מיזוג אוויר לכל דורש. להלן מספר טיפים מועילים לבחירת הטכנאי שיעזור לכם לנצל את מערכת מיזוג האוויר שלכם בדרך הטובה ביותר.

תעודה מקצועית

תעודה מקצועית
חשוב להבהיר זאת כבר בהתחלה, טכנאי מיזוג אוויר הינו בעל מקצוע לכל דבר ועניין ולכן חייב להחזיק בתעודה מתאימה. למרבה הצער, השוק פרוץ למדי וישנם כאלה שמתיימרים להיות טכנאים מקצועיים ולמעשה אינם בעלי תעודה מתאימה, עוברים על החוק ומטעים את הלקוחות. לכן, בבואכם לבחור איש שירות זה, עליכם לוודא שאכן מדובר באדם שמחזיק בתעודה של משרד הכלכלה. התעודה נושאת את השם: "שירות והתקנה למתקני קירור ומיזוג אוויר ביתיים" והיא ניתנת רק לאחר עמידה בתנאי המעבר של כל הקורסים ומספר מבחנים חיצוניים.

ניסיון

לניסיון המקצועי פקטור משמעותי ביכולתו של הטכנאי לנקוט בדרך הפעולה הטובה ביותר עבור ההתקנה, התכנון או התיקון של המערכת. טכנאי בעל ניסיון רב יוכל לאבחן את מקור התקלות במהירות ולתקן אותן כך שהתיקון יחזיק מעמד זמן רב בפועל. הניסיון של הטכנאי אף תורם משמעותית להחלטה על מיקום היחידות הפנימיות והחיצוניות בהתאם לזרמי האוויר במבנה, כיצד לתכנן את נקודות החשמל וכיצד לבצע את כל השינויים וההכנות כך שלא ייגרם מפגע אסתטי.

התמחות

ההתקשרות שלנו עם טכנאי מיזוג אוויר צריכה להתבסס על היכולות המוכחות שלו בביצוע פרויקטים דומים לפרויקט שלנו. כך, למשל, לא כל טכנאי מסוגל להתקין מזגן לפי כל הקריטריונים של פיקוד העורף בחדרי ממ"ד. טכנאי שהתמחה בנושא זה יוודא כי החדר אטום לחלוטין ושהמזגן הותקן במקום המתאים ביותר. גם החלפת מדחס תקול דורשת התמחות שבלעדיה עשוי המזגן להיהרס כליל או שתקבלו המלצה לרכוש חדש כאשר אין באמת צורך בכך.

המלצות

תופעה ידועה היא שכאשר מתקשרים עם בעל מקצוע מוצלח פעם אחת, חוזרים אליו שוב ושוב – אף אחד לא רוצה לצאת להרפתקאות בתנאי חוסר וודאות. חשוב מאוד להסתייע במנועי החיפוש השונים באינטרנט שמדרגים את הטכנאי או את החברה הרלוונטית. גם לאחר יצירת הקשר, תוכלו תמיד לבקש מספרי טלפון של ממליצים ולשוחח עמם. שאלו אודות הוגנות המחיר, המקצועיות, האחריות הניתנת, העבודה האסתטית ותחושתם הכללית מהעבודה שבוצעה אצלם.

מחיר

ישנם מחירונים רבים באינטרנט שמתייחסים לסטנדרט הנהוג בשוק עבור שירות של טכנאי מיזוג אוויר. מחירים אלו נוגעים בעיקר לעלות התיקונים השונים כגון החלפת מדחס, יצירת תעלה, מילוי מזגנים, טיפול בקורוזיה וכו' ורצוי להיעזר בהם כדי לזהות מחיר הוגן. לגבי עלויות הקמה של מערכת מיזוג אוויר יש פחות מידע ולא בכדי, שהרי הדבר תלוי בטכנולוגיה של המזגן, תנאי השטח במבנה, מערכת החשמל ועוד. לכן, יש לקבל מספר הצעות מחיר ממספר טכנאים בטרם תבצעו את הבחירה. אל תתפתו דווקא ללכת על מחיר המינימום. שלבו את העלות עם האחריות המוצעת ועם כל מה שהוזכר לעיל.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים