כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נותנים מנדט: כך בוחרים קבלן שיפוצים?

קבלני השיפוצים של זמננו מציעים עולם ומלואו עבור אלו אשר מעוניינים להפוך את ביתם לאסתטי ופונקציונלי יותר. אלא שפעמים רבות הדרך לקראת השינוי המיוחל הופכת למלאת מהמורות ומכשולים, במיוחד כאשר לא מתקשרים עם קבלן שיפוצים מתאים. העבודה מתעכבת, האיכות "לא משהו" בלשון המעטה והפחד מפני השיפוץ הבא מתעורר. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור בקבלן שיפוצים שלא יאכזב אתכם.

22/01/2015

המלצות

המלצות
ניתן למצוא כיום אתרים רבים אשר מדרגים קבלני שיפוצים באמצעות "חוכמת ההמונים". אנשים מדרגים את הקבלן והוא זוכה ביותר כוכבים או ציון טוב יותר. מאחר והאינטרנט אינו "שוכח", יש לבדוק האם קיימות תגובות שליליות אודות הקבלן ולתהות על קנקנן. התנסחות קיצונית מדי עשויה להצביע על מעשה מכוון של מתחרה, כמו גם מילים טובות מדי אשר עשויות להצביע על הטייה מכוונת של הקבלן עצמו או באי כוחו. חשוב מאוד לקבל המלצות אודות הקבלן באופן ישיר ולא בצורה אנונימית. בקשו מספרי טלפון של לקוחות מרוצים, שוחחו עמם אודות הדיוק, המקצועיות, הוגנות שקיפות המחיר והעמידה בלוח הזמנים של אותו קבלן שיפוצים מיועד. במקרים רבים תוכלו לתאם אף הגעה לבית המשופץ כדי להתרשם מהעבודה הסופית.

אחריות וחלוקת עבודה

קבלן שיפוצים הוא איש מקצוע שמאגד תחתיו מספר אנשי מקצוע הפועלים יחדיו לטובת פעולת השיפוץ השלמה. אמנם, לעתים רבות הקבלן עצמו הוא גם זה שמבצע בפועל חלק מהעבודות, אך כאשר השיפוץ מקיף וגדול יותר, כך גם מספר אנשי המקצוע הנדרשים רב יותר: חשמלאים, אנשי איטום, נגרים, צבעים וכו'. לכן, חשוב מאוד לבחור בקבלן שמפרט בפרטי פרטים את זהות אנשי המקצוע שיגיעו לעבוד בביתכם, האם הם עצמאיים או משתייכים לחברה, מהי האחריות כלפיכם ומהו ניסיונם.

הצעת מחיר ויחס הוגן

קבלו מספר הצעות מחיר מקבלני שיפוצים שונים. בוודאי תתפלאו לגלות כי ישנה שונות אדירה בהצעות שתקבלו אך שימו לב האם מדובר גם בעלות החומרים, העבודה וכמובן המע"מ. שימו לב לתופעות לא רצויות כגון "דחיפה" לביצוע שינויים כאלו ואחרים אשר עולים לא מעט כסף ובכל מקרה, הציבו לעצמכם רף מקסימלי של עלות משוערת והשתדלו לרדת ממנו.

חוזה עבודה מסודר וחתום

מצאתם קבלן שיפוצים מקצועי והחלטתם להמשיך עמו את ההתקשרות? מצוין! כעת נשאר לסגור מראש את פרטי החוזה כדי לא להיות מופתעים בהמשך. האם ניסחתם יחדיו את כל הפעולות אשר עליו לבצע בבית? מי רוכש את החומרים? מועד תחילה וסיום משוערים? למעשה, אין להתחיל בעבודת השיפוצים לפני שכל הפרטים הגדולים והקטנים עוגנו בחוזה עבודה שבסופו של דבר יהיה חתום על ידי שני הצדדים. שימו לב כי מצורפת למסמך גם תעודת אחריות. קבלן אשר אינו מעוניין בחוזה עבודה מסודר וחתום, אינו קבלן שרצוי להמשיך עמו את פרויקט השיפוץ.

בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים