כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 דברים שכדאי לדעת על פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי – מבחן ש"מהלך אימים" על הרבה מאוד צעירים, שסיימו 12 שנות לימוד ורוצים להתקבל ללימודים גבוהים. אם נערכים מראש ולומדים היטב – אפשר בהחלט להשיג במבחן הפסיכומטרי ציון שמאפשר קבלה ללימודים גבוהים, וברוב המקרים – בדיוק לתחום שבאמת רוצים. אספנו עבורכם חמישה דברים שכדאי שתדעו על המבחן הפסיכומטרי, כדי שתוכלו להגיע אליו מוכנים ולעבור אותו בשלום:

25/01/2015

כרטיס כניסה חשוב לעתיד שלכם

מבחן הפסיכומטרי הוא היום כרטיס הכניסה לרוב מוסדות הלימוד שייתנו לכם תואר שיאפשר לכם לעבוד בעבודה "אמיתית". אמנם, הציון הנדרש משתנה ממקצוע למקצוע, ואם תרצו ללמוד מקצוע המשתייך למדעי הרוח תצטרכו, כנראה, ציון נמוך יותר מזה שיידרש לכם כדי ללמוד מקצוע המשתייך למדעי החברה, אולם את המבחן תצטרכו לעשות, גם אם תבחרו ללמוד במכללה ולא באוניברסיטה. אמנם, יש מקצועות שלא מצריכים מבחן פסיכומטרי, אבל אלה בדרך כלל מקצועות לא מבוקשים שגם לא יאפשרו לכם למצוא עבודה מעניינת ו/או רווחית. בנוסף, יש מכללות שיאפשרו לכם להתקבל אליהן מבלי לעשות פסיכומטרי, אבל כדי ללמוד בהן תצטרכו להשקיע לא מעט כסף, ולקבל תעודה שלא כל מקום עבודה יקבל.

תמיד אפשר לתקן

תמיד אפשר לתקן
אם לא הצלחתם להשיג את הציון הרצוי במבחן הפסיכומטרי, תוכלו לעשות מבחנים נוספים עד להשגת הציון. אנשים רבים מצליחים יותר במבחן השני שהם עושים, כי הם כבר יודעים למה לצפות. אבל, בהחלט אפשר להצליח להגיע לציון הנדרש גם במבחן הראשון, אם עושים קורס בבית ספר המתמחה בתחום ואשר מכשיר תלמידים למבחן הפסיכומטרי מזה מספר שנים לפחות.

קורסי הכנה

אמנם, קורסי הכנה צצים כפטריות אחרי הגשם, אולם לא כל קורס יכין אתכם למבחן בצורה האופטימלית. חשוב מאוד לבחור במוסד לימודי מוכר, אשר צבר ניסיון בהכנת תלמידים רבים למבחן, ואשר יכול להציג אישורי הצלחה של בוגריו. בתי הספר השונים בדרך כלל מציעים קורסי בוקר וקורסי ערב כאחד, על מנת לאפשר גם לאנשים שעובדים בבוקר להגיע ללימודים.

הקלות ללקויי למידה

רוב בתי הספר יספקו הקלות בלימודים לתלמידים לקויי למידה. גם במבחן עצמו יינתנו הקלות, כך שהוא יוכל לשקף את יכולותיהם האמיתיות. חשוב לדעת, כי הקלות אלה לא ניתנות לתלמידים עם קשיים בהבעה או לכאלה שכותבים בשגיאות, שכן פרמטרים אלה אינם נבדקים במבחן עצמו

מבחן חשוב לחיים

גם אם אתם מתלבטים וחושבים שאולי תוכלו להתקבל ללימודים או למצוא עבודה בלי לעבור את המבחן הפסיכומטרי, ההמלצה שלנו היא לגשת אליו בכל זאת. הדבר יכול לפתוח לעצמכם אופקים חדשים שאולי לא חשבתם עליהם, וגם לסייע לכם להתכונן לחיים האמיתיים, שתחרות היא חלק בלתי נפרד מהם.

בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים