כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יתרונות וחסרונות של רכישת כלי עבודה יד שנייה

מי מאתנו לא מכיר את השאלה העולה בראשנו בעת שברצוננו לרכוש כלי עבודה אחד או רבים: "האם כדאי לרכוש אותם חדשים או מיד שניה?". ובכן, בשביל כל אחד מכם אשר שוקל את הנושא, הכנו רשימת יתרונות וחסרונות.

26/01/2015

יתרונות בקניית כלי עבודה מיד שנייה:

יתרונות בקניית כלי עבודה מיד שנייה:
בעצם, בבואנו לרכוש פריט שנייה, באופן כללי, אנו לוקחים בחשבון את היתרון העצום- שאלת העלות הכספית – בבואנו לקנות כלי עבודה יד שנייה, אנחנו בעצם קונים את המוצר אשר זהה במהותו לכלי העבודה החדשים, אך בעלות הרבה יותר נמוכה. אולי יש למוצר מיד שנייה מעט פגמים לעומת המוצר החדש, אך בעקרון זהו אותו מוצר, המוצע למכירה בשוק היד השנייה בפחות כסף. לעיתים ההבדלים בעלויות מגיעים אף לחצי מחיר כשמדובר בקניית כלי העבודה מיד שנייה לעומת כלי העבודה החדשים.

חסרונות בקניית כלי העבודה מיד שנייה:

מי מאיתנו אשר מעט חושש מרכישת כלי עבודה מיד שנייה, עושה זאת, כמובן, בגלל שאלת טיב המוצר- ישנם פריטים מיד שנייה (כבגדים, חפצי נוי...) אשר בטרם קנייתם, אפשר רק ממראה עיניים להתרשם מטיבם ולהחליט עקב כך אם כדאי לקנותם או שעדיף לוותר. אך כשמדובר ברכישתם של כלים לעבודה, ובמיוחד כלים מכאניים וחשמליים, אין די לעיתים במראה עיניים כדי להחליט האם המוצר עונה על הדרישות. לעולם לא נוכל לדעת באמת מה עבר על המוצר עד שהגיע למעמד המכירה.

יכול להיות, מצד אחד, שעשו בו שימוש מועט, טיפלו בו, שמרו עליו, שמנו אותו, דאגו לו כמו תינוק והוא מה שנקרא "יד ראשונה מרופא" ויכול להיות, מצד שני, כי הוא נפל, או ניזוק או שנעשה בו שימוש מרובה והוא לא טופל ושומר כראוי. בדרך כלל, לא נעשה עניין מכמה שריטות המופיעות על גופו של כלי העבודה מיד שנייה. נזק מסוג זה ניתן לקחת בחשבון כאשר רוכשים כלי עבודה מיד שנייה והוא לא יהווה בדרך כלל שיקול לשלילת קניית הכלי מיד שנייה, אלא אם כן אנחנו פדאנטים ומוכנים לשלם על כך את המחיר. הפגמים אשר מרתיעים את רובנו בשעה שנשקול לרכוש כלים לעבודה מיד שנייה הם בעיקר הפגמים הבלתי-נראים לעין, כמו החיווט הפנימי, או הבלאי של המכשיר, למשל.

אז כיצד נדע אם לרכוש את כלי העבודה מיד שנייה?

אנו ממליצים כי בקניית כלי עבודה מיד שנייה, תמיד כדאי שתעשו עבודת חקר לפני, כדי שלא תשימו את כספכם על קרן הצבי. חשוב מאד כי תחקרו כמה עולה המוצר כשהוא חדש ואיך הוא בדיוק נראה בשעה שהוא חדש. האם קיימת עליו עדיין האחריות של היצרן והאם ניתן לבדוק את ביצועיו מול איש מקצוע המבין את דרך עבודתם של כלי העבודה.

בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים