כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חיישנים לנסיעת רוורס

מי מאיתנו לא נתקל בתופעה המחרידה של חנייה לא מוצלחת לאחור לאחר מספר רב של ניסיונות רצופים? כמה מאיתנו בטוחים שהם הולכים להתנגש במשהו בעת הנסיעה לאחור? כמה מאיתנו מפחדים לפגוע בעובר אורח או ילד שמתרוצץ מאחורי הרכב? חיישנים לנסיעה לאחור לרכב יכולים להיות הפתרון המושלם לבעיות נסיעה לאחור עבור כל אחד ואחת.

28/01/2015

מהם חיישני רוורס?

חיישנים לנסיעת רוורס לרכב הם גלאי נפח המותקנים בחלקו האחורי של הרכב. המערכת למעשה פועלת כמו גלאי נפח של מערכות אזעקה או מיגון או כמו מערכות אוטומטיות לכיבוי והדלקה של אורות במשרדים ובמוסדות. על ידי זיהוי הנפח הניצב בשטח הזיהוי של חיישני הרוורס, המערכת מסוגלת לזהות מרחק העצם מן הרכב ולהודיע על כך לנהג באמצעות שימוש בצפצופים, נוריות בעוצמות משתנות, או באמצעות התראה דיגיטלית המציינת את המרחק של העצם מן הרכב. לעתים מערכת של חיישנים לנסיעה לאחור תוחלף במצלמה אחורית שמשדרת את התמונה המתקבלת בחלקו האחורי של הרכב ישירות למסך הניצב אל מול הנהג. המערכת הוויזואלית קלה הרבה יותר לשימוש, מדויקת יותר ויכולה להיות לעזר רב בתנועת רוורס.

על איזה צורך עונים חיישני רכב?

על איזה צורך עונים חיישני רכב?
בכל פעם שאנו משלבים להילוך אחורי, אנו לוקחים סיכון. ראשית, תחתית הרכב חוסמת את שדה הראייה שלנו בעת שימוש במראות הצד ובמראה האחורית של הנהג, כך שלא ניתן לזהות חפצים נמוכים שמפריעים בדרכנו אחורה כמו אבנים גדולות, אבני שפה או גדר נמוכה. שנית, קיים סיכון לתנועה מהירה של ילדים מאחורי הרכב, סכנה שעלולה להסתיים במוות של הילד, כפי שכבר קרה בעבר בארצנו לא פעם ולא פעמיים. צורך נוסף שעולה בקרב נהגים שנוסעים לאחור הוא שימוש מלא בכל שטח החנייה של הרכב, בעיה מוכרת במיוחד בתל אביב, ירושלים וחיפה ובאזורים עמוסים שבהם החנייה מתאפשרת בעיקר ברוורס, ובשטחים קטנים מאוד.

קצת היסטוריה

בניגוד לימים עברו, שבהם ההיצע היה מצומצם ביותר, כיום נוכל למצוא חיישנים שונים ומשונים לנסיעת רוורס, מכל המינים והסוגים, שמתאימים לכל סוגי הרכבים. מערכת חיישנים לנסיעת רוורס לרכב מורכבת משני חלקים מרכזיים – החיישנים עצמם וממשק הנהג. החיישנים הם גלאי נפח פשוטים, המעבירים את המידע הנקלט אל מערכת השליטה שמשדרת את הנתונים הדרושים לנהג באמצעות ממשק הנהג. בימים הראשונים של ההמצאה הנהדרת הזו לרכב, המערכת פעלה בעיקר באמצעות השמעת סיגנל קולי בתדירות הולכת וגדלה ככל שהרכב מתקרב אל עצם הנמצא באחוריו. ככל שהצפצופים קרובים יותר אחד לשני, כך החפץ קרוב יותר לרכב.

ההשפעה על הנהיגה והבטיחות

חיישני רוורס לרכב המותקנים באוטו, לא מפריעים למהלך הנהיגה התקין של הנהג. אך ורק בעת השילוב להילוך אחורי המערכת מדליקה את עצמה ומתחילה לשדר את האותות המסייעים לנהגים להבין את גבולות נסיעתם לאחור. בעת חניית רוורס, או בעת יציאה מחנייה ברוורס, השימוש בחיישני רוורס מעלה את רמת הבטיחות שלנו בכמה וכמה רמות. הסיכון לדריסת ילדים ועוברי אורח בצמוד לאוטו מתמזער, היעילות בחנייה לאחור עולה, והסיכון לפגיעות בגוף האוטו כתוצאה מניסיונות כושלים של חנייה ברוורס, שואף לאפס. אין ספק שתוספת של חיישני רוורס היא ברכה בתחום בטיחות הרכב ויכולה להציל חיים, ורכוש יקר ערך.

כי בבטיחות לא משחקים

היתרון הגדול ביותר של חיישנים לנסיעת רוורס ברכב הוא הבטיחות הגבוהה של המערכת. התרומה לבטיחות ולביטחון של יושבי הרכב ושל אלה הסובבים אותו היא תרומה שלא נמדדת בפז. מדובר בהצלת רכוש, שמירה מפני פגיעות, ואפילו במקרים מסוימים הצלת חיים או מניעה של נזקי גוף שונים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים