כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שערים חשמליים לבית - סקירת שוק

בעבר נהוג היה לבנות שערי עץ מסיביים שפעלו באמצעות מנגנונים מכניים ידניים, אדם או בהמה צריכים היו להפעיל כוח פיזי על מנת לפתוח או לסגור אותם.

29/01/2015
בימינו, ברוח התקופה והקידמה מגע ידי אדם בפתיחת שער מסתכמת לכל היותר בלחיצת כפתור, אפילו אם מדובר בפתיחת שער כבד ביותר. לפנינו סקירת שוק והסבר על סוגי שערי חשמליים הקיימים כיום בשוק.

סוגי שערים חשמליים

השערים החשמליים נחלקים למספר קטגוריות בהתאם לסוג החומר המרכיב אותם ומנגנון הסגירה והפתיחה שלהם. מבחינת סוגי חומרים, שערים חשמליים יכולים להיות מורכבים מעץ, פלדה וברזל, אלומיניום ולעיתים אף מסוגי פולימרים שונים.
. ככל שהשער עשוי מחומר כבד יותר, כך עולה הצורך במנוע הרבה יותר חזק אשר יוכל לעמוד בעומס ההרמה. ניתן לבחור שער חשמלי אשר עשוי מחומר אחד ועיקרי (למשל, ברזל) או לבחור בשילובים שונים אשר הופכים אותו למעוצב יותר. מבין השילובים הנפוצים ניתן למצוא את שילובי הפלדה עם העץ.

החלוקה השנייה מתבצעת ע"פ מנגנון הסגירה והפתיחה :

שערי מסילה

מעוגנים במקומם למסילות אשר יכולות להיות קבועות בקרקע או עיליות. שערים אלו נסגרים ונפתחים בצורה אופקית.

שערים קונזוליים

נעים באותה הצורה של שערי המסילה אך הם למעשה "מרחפים" באוויר כאשר מה שמחזיק אותם נמצא רק בצדדים. שערים אלה מתאימים למקומות בהם לא ניתן להתקין מסילות.

שערי כנף

נפתחים ונסגרים כלפי חוץ, בדיוק כמו דלתות כניסה. שערים אלו יכולים להיות מורכבים משתי דלתות או אחת לפי הצורך.

שערי הרמה

– אלו שערים חשמליים אשר מורמים מעלה ומטה ומשמשים רבות בחניונים. הם יכולים להיות בנויים כמעין זרוע או כמעין מחסום אשר עולה ויורד בצורה אנכית (כניסה לחניה פרטית למשל)..

שיקולים בבחירת שער חשמלי

ישנם מספר שיקולים עיקריים אשר אותם יש לקחת בחשבון לפני שרוכשים שערים חשמליים. הדבר הראשון הוא תנאי השטח, אשר יקבעו את מנגנון הפתיחה והסגירה של השער. הפרמטר השני הוא צרכי העיצוב ולאחריו הפרטים הטכניים והמחיר. לכל שער חשמלי מצומד מנוע אשר אותו יש לבחור בהתאם למשקל השער (סוג החומר, עיצובים), המידות שלו, מנגנון הפתיחה והסגירה ומה צפויה להיות מידת השימוש בו (חניון לעומת כניסה למשרד פרטי).
מבחינת עלויות, יש לקחת בחשבון כי המחיר מהווה נגזרת ישירה של גודל השער, המשקל והמנוע הנדרש להרמה. תוספות שונות אף הן מעלות את המחיר אך משדרגות את השערים, כגון, עין אלקטרונית, מערכת שליטה ובקרה אוטומטיים, מנגנון הרמת חירום, חיישני מרחק ועוד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים