כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דוד שמש או דוד חשמל?

כאשר מגיע הרגע להתקין דוד חדש בבית, אנשים רבים עלולים למצוא את עצמם מתלבטים בין דוד שמש לדוד חשמל - לכל אחד מסוגי הדודים יש את היתרונות והחסרונות שלו, כך שהבחירה לא תמיד תהיה פשוטה.

02/02/2015
מה שיכול לסייע בקבלת ההחלטה הנבונה והנכונה ביותר מבין שתי האפשרויות, הוא איסוף של כמה שיותר מידע על כל אחד מסוגי הדודים, על היתרונות, החסרונות ואופן ההתאמה לצרכי המשתמשים.

ידע הוא כוח ולכן לא כדאי להקל ראש ומומלץ להכיר ככל האפשר בהבדלים בין שני סוגי הדודים.

ההבדלים בין דוד שמש לדוד חשמל

היתרון הגדול ביותר של דוד שמש, טמון בעובדה שבעונת הקיץ, בכוחו לחסוך באופן משמעותי בחשבון החשמל – וכידוע, החשמל בארץ הוא מאוד יקר. דוד שמש מתחמם באמצעות קרני השמש - כך שבתקופות בהן השמש זורחת, בעליו של דוד מסוג זה יוכלו להיות רגועים בידיעה שתמיד יהיו מים חמים בברזים. דוד שמש מורכב מקולטי שמש אשר ייעודם לקלוט את אנרגיית השמש וממיכל נירוסטה להחזקת המים. דוד שמש נחשב כידידותי לסביבה, הוא מאפשר חסכון בחשמל ובמים ואלו היתרונות הבולטים שלו.

דוד חשמל לעומת זאת, מורכב ממיכל נירוסטה ומגוף חימום אשר מותקן בתוכו ומופעל באמצעות מנגנון חשמלי. כך יוצא, שהדרך היחידה ליהנות ממים חמים במקרים בהם מותקן בבית דוד חשמלי, היא באמצעות הדלקת הדוד וזאת גם בעונת הקיץ - מה שאומר, הוצאות חשמל גבוהות יותר מאלו של דוד שמש. לעומת זאת, חשוב לציין שההתקנה של דודי חשמל תהיה זולה יותר מאשר ההתקנה של דוד שמש.

אז במה כדאי לבחור?

לכל אחד מסוגי הדודים יש את היתרונות שלו. באופן עקרוני, מי שמתעניין במה מותקן אצל השכנים, צריך לדעת כי כשמונים אחוז מבתי האב עושים שימוש בדוד שמש. יחד עם זאת, בכדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר, קיימת חשיבות להבין מה הם הצרכים שלכם, לבחון את כל התכונות של כל אחד מהסוגים של הדודים ובסופו של דבר לבחור בצורה מושכלת בדוד האיכותי והמתאים ביותר עבורכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים