כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בריכה לחצר הבית: לרכוש או לבנות?

בריכה פרטית בחצר משדרגת את איכות החיים אך לא תמיד קל להחליט בין רכישה או בנייה. במאמר הבא נציג את המאפיינים של כל אחת מהאפשרויות וננסה לתת כלים לבחירה נכונה.

03/02/2015

כמה זה עולה?

כיום ניתן להשיג בריכות ביתיות במחירים אטרקטיביים. בעלי בתים עם גינה המעוניינים לבנות או לרכוש בריכה יכולים ליהנות משיפור מיידי באיכות החיים, לבצע פעילות גופנית בריאה ומומלצת וגם להעלות את ערך הנכס העומד לרשותם. יחד עם זאת, קיים היצע רחב של סוגי בריכות וגם המחירים מושפעים מסוג הדגם, הגודל והאיכות.

היתרונות של בריכת בטון מול בריכת פיברגלס

היתרונות של בריכת בטון מול בריכת פיברגלס
הדילמה העיקרית היא בין רכישה או בנייה של בריכה לחצר.
אלו היתרונות של בניית בריכת בטון קבועה:

א. עמידות – בריכת בטון תמיד תהיה עמידה יותר בהשוואה לבריכות פיברגלס.

ב. צורה או גודל – בניית בריכה מבטון מאפשרת ללקוח להציב רשימת דרישות ספציפית. לעומת זאת, בריכת פיברגלס נבנית בתוך מפעל ורק לאחר מכן מביאים אותה לאתר. אפשר לבנות בריכת בטון בגודל או צורה שאינם מוצעים בפיברגלס וגם להעניק לה עומק של יותר מ-2.5 מטר.

ג. עיצוב – בריכות בטון באיכות גבוהה מחזיקות ביתרון דקורטיבי על פני בריכות פיברגלס. אפשר לייצר בעזרת הבריכות הללו מראה טבעי בגינה ולשלב אלמנטים כמו סלעים, כוכים, מערות או מאגרי מים ומפלים.

מנגד, גם לבריכת פיברגלס יש יתרונות שאי אפשר להתעלם מהם:

א. תחזוקה מינימאלית – בריכת פיברגלס דורשת תחזוקה מינימאלית בלבד. אם אתם רוצים להתעסק כמה שפחות עם תהליך ההקמה והתפעול של הבריכה, פיברגלס הוא הפתרון המתאים עבורכם.

ב. התקנה מהירה – אפשר להזמין בריכת פיברגלס ולהתקין אותה בבית בתוך 21 ימים בלבד. התהליך הקצר נובע מהעובדה שהבריכה נבנית מחוץ לאתר הלקוח. בנוסף, רכישת בריכה מוכנה מסוג פיברגלס תחסוך את כאב הראש, הלכלוך והאבק של שיפוץ בחצר.

ג. גמישות – בריכת פיברגלס עמידה פי 5 מבריכת בטון בכל הנוגע לתזוזות קרקע או רעידות אדמה. במידה ואתם גרים באיזור בו יש רעידות אדמה רבות, עליכם לשקול לחיוב את הנושא של רכישת בריכות על פני בניית בריכה לחצר.

כך תחליטו איזו בריכה להתקין

יש הרבה שיקולים סביב הנושא של רכישה או בניית בריכה לחצר. התפקיד שלכם בתור לקוח הוא להגדיר סדר עדיפויות ולהחליט מראש על מטרות וצרכים. נסו לחשוב מה יהיה אופי השימוש העיקרי בבריכה, התייעצו עם קבלנים ואנשי מקצוע וקבלו המלצות מחברים, בני משפחה או לקוחות קודמים. אין בריכה אחת מושלמת ללא חסרונות. לכל סוג של בריכה יש מאפיינים אחרים אותם תוכלו להביא לידי ביטוי בחצר או בגינה.
מבחינת מחירים, ההבדלים בטווח הארוך בין רכישה או בנייה של בריכה לחצר נמוכים מכפי שנהוג לחשוב. התאזרו בסבלנות ותוכלו להגיע להחלטה נכונה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים