כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם אתה בנוי ללימודי כירורגיה פלסטית?

השגת התואר הנכסף "רופא מומחה בכירורגיה פלסטית" מהווה את משאת נפשם של צעירים רבים בימינו. היצירתיות הרבה, הכסף הגדול והביקוש הגדל והולך משנה לשנה, גורמים לרבים מהצעירים להאמין כי לו רק יתמידו בלימודיהם, יוכלו להגשים את החלום ולבצע ניתוחים פלסטיים ברמה גבוהה. אם גם אתם מאמינים כי כל מה שמפריד ביניכם לבין העיסוק במקצוע זה רק קצת זמן והשקעה, הרשו לנו ראשית לאחל לכם המון בהצלחה.

03/02/2015

האתגר הלימודי

תקופת ההתמחות של המנתח הפלסטי היא בין תקופות ההתמחות הארוכות ביותר. מנתח פלסטי הוא רופא מומחה שמאחוריו 7 שנות לימודי רפואה ו-6 שנות התמחות בכירורגיה פלסטית. בנוסף לכך, חלק מהרופאים מחזיקים בתת התמחות שדורשת עוד שנתיים עד שלוש שנות לימודים נוספות, למשל תת התמחות בטיפול נמרץ, במיקרוכירורגיה ועוד.
כבר במהלך הלימודים האינטנסיביים והארוכים מתגלים קשיים רבים ואתגרים לא מעטים שגורמים ללא מעט סטודנטים ומתמחים לזנוח את התחום ולבחור בתחום אחר. המסלול המפרך מצריך יכולת לימודית גבוהה, איפוק, סבלנות, נחישות ויכולת התמדה מרשימה.

מנתח פלסטי והקושי הנפשי

מנתח פלסטי והקושי הנפשי
בניגוד לניתוחים כלליים, ניתוחים פלסטיים מיועדים ברוב המקרים לשפר את חזות המטופל, אם כי במקרים מסוימים מדובר גם על ניתוחים שאמורים לשפר את התפקוד שלו. חשוב להבין כי מידת שביעות הרצון של המטופל תלויה במידה רבה בטעמו האישי ולא תמיד ניתוח שבאופן אובייקטיבי הוכתר כהצלחה, יוביל לתוצאות שישביעו את רצונו של המטופל. לכן אחד האתגרים הקשים ביותר העומדים בפני מנתח פלסטי הוא הקושי בהתמודדות עם מטופלים לא מרוצים. עד כה דנו רק במקרים בהם הניתוח הוכתר כהצלחה. כעת דמיינו מצב שונה שבו הניתוח נכשל. פגיעה בחזות או בתפקוד של המנותח יכולה להוביל לא רק לעוגמת נפש גדולה במיוחד, אלא גם לתסכול מקצועי, רגשות אשם ועוד.

ניתוחים פלסטיים ורשלנות רפואית

חשוב מאוד לדעת כי ניתוחים פלסטיים שלא הצליחו מהווים עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית ואפילו טובי המנתחים הפלסטיים נאלצו להגן על עצמם בבתי המשפט. למעשה, בכל פעם שבה מנתח פלסטי מחזיק בסכין המנתחים, הוא צריך לקחת בחשבון שישנו סיכוי מסוים שבסופו של דבר כל טעות, ולו הקטנה ביותר, עלולה לעלות לו ביוקר לא רק מבחינה כספית, אלא גם מבחינת הפגיעה בשמו הטוב ובמוניטין שלו.

אספו מידע – כמה שאתם רק יכולים

בסופו של דבר הבחירה במקצוע הכירורגיה הפלסטית נתונה בידיכם ובידיו של איש זולתכם. עם זאת, כדי להבין פחות או יותר עם מה תצטרכו להתמודד אם תחליטו לבחור בתחום הלימודים המאתגר הזה, אנחנו ממליצים לכם לא להתבייש, אלא ליצור קשר עם מספר אנשי מקצוע שמתמחים בביצוע ניתוחים פלסטיים המעניינים אתכם ולבקש מהם לשוחח עמכם על הבחירה שעשו. כך תוכלו לקבל תמונת מצב מלאה ועשירה ולקבל החלטה מושכלת וחכמה.

בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים