כרגע באתר
2
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי כתמים על שטיח וכיצד לנקותם

שוד ושבר וצרה צרורה - השטיח היקר שלכם התלכלך לפתע ואתם לא מצליחים להסיר את הכתם!

12/02/2015
פתרון אחד, הוא כמובן לפנות לחברה המטפלת בניקוי שטיחים - במידה ומדובר על כתם עקשן מאד או כתם ישן שלא הספקתם לטפל בו בזמן אמת. אולם, אם הכתם עוד טרי, יש להניח שאתם תוכלו לטפל בו בעצמכם! הנה טיפים על סוגי הניקוי לכל סוגי הכתמים באשר הם, כדי שתוכלו לטפל בשטיח שלכם ולשמור עליו לאורך זמן.

כתמים על שטיח ושיטות ניקוי

● כתמי משקה

אם נשפך לכם משקה קל או כל חומר נוזלי אחר על השטיח, יש דרך קלה יחסית לנקות אותו. קודם כל סופגים כמה שאפשר עם מטלית רגילה. לאחר מכן, יוצרים תערובת של חומץ עם סבון נוזלי רגיל, ומערבבים אותם בתוך קערה של מים חמים (גודל הקערה צריך להיות בין חצי ליטר לליטר - תלוי בגודל הכתם). טובלים מטלית בתערובת הזו ועוברים על מה שנותר מהכתם על השטיח. לאחר מכן סופחים את כל שאר הנוזל עם מטלית נוספת וזהו - הכל נקי.

● כתמי הפרשות

אם מדובר על הפרשות של קיא, צואה או שתן על השטיח, למרות הריח הלא נעים הרי שאלו כתמים שקל יחסית לנקות. מומלץ לקחת פשוט חומר ניקוי רגיל לשטיחים, או להשתמש בתמיסה מיוחדת של מי הדרים. את החומרים הללו מורחים בעדינות על השטיח, ואז מייבשים שוב עם מטלית - ברוב המקרים, הכתם ייעלם במהירות.

● מסטיק

אחת הבעיות הגדולות שלא נדע איך להתמודד איתם. המסטיק הוא בעייתי משום שהוא ממש נדבק לשערות של השטיח ואם נמשוך אותו - הוא דווקא יישאר בעקשנותו, אבל אם נשתמש באמצעי כמו מספריים או סכין - אנו עלולים לפגוע בשטיח עצמו. הפתרון הוא כזה: לוקחים קרח בשקית, ומצמידים אותו למסטיק כמה דקות. במצב זה, המסטיק יתייבש ויאבד מהגמישות שלו - ויהפוך לגוש מוצק ויבש, ואז אפשר להסיר אותו (בזהירות!) עם סכין קהה במיוחד. יש לציין ששיטה זו יעילה לא רק לניקוי מסטיקים אלא גם של חומרים דביקים נוספים כמו למשל שעווה מותכת.

● ניקוי כתמי קפה או תה

אלו קצת שונים מנוזלים אחרים משום שהם יכולים להיות עקשנים יותר. באופן כללי משתמשים בשיטה לניקוי כתמי משקה, אך לעתים יהיה צורך להוסיף גם נוזל מיוחד לניקוי שטיחים אם הכתם עקשן וגדול יחסית.

● כתם שומני

כתוצאה למשל מנפילה של חמאה או מרגרינה על השטיח. במקרים אלו יש להשתמש בנוזל לניקוי שטיחים, אך כזה שהוא מהסוג הממיס היבש, בכדי להעלים במהירות את הכתם.

ואם הכתם לא יורד?

כמובן שאם ניסיתם שוב ושוב והכתם לא יורד כדאי להפסיק כדי לא להרוס את השטיח. יש למסור את השטיח אל ניקוי שטיחים מקצועי, ושם אנשי המקצוע ישתמשו בטכניקות מתקדמות כדי לטפל בשטיח שלכם שייצא כמו חדש !
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים