כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס ציור - איך ולמה?

במהלך חופשת הסמסטר יכולים סטודנטים רבים ליהנות מהחופש המוחלט, לשטוף את הראש, לנקות את התודעה ממחשבות ולהרוויח קצת כסף שיסייע להם לעבור את הסמסטרים הבאים.

12/02/2015
אולם חופשת הסמסטר היא גם יופי של תקופה במהלכה ניתן לתחזק תחביבים ולהרחיב את האופקים, במיוחד את האופקים היצירתיים. יש כאלה שפונים ללימודי פיסול, יש כאלה שלוקחים ליד את כלי הנגינה ששמרו בארון במהלך הסמסטר ויש כאלה שנרשמים לחוג ציור.

אילו נושאים אפשר ללמוד בקורס ציור?

כיום ניתן להירשם למגוון רחב של קורסים לציור, אם כי קיימים שני סוגים פופולאריים במיוחד:

• קורס רישום

קורס רישום מתמקד בטכניקות שונות של שימוש בעיפרון. התכנים של הקורס משתנים בהתאם ליכולות התלמידים ולמטרות המורה, אך ברוב המקרים מדובר על רישום תנועה, רישום אנטומי בסיסי, טכניקות של התבוננות ופרספקטיבה ועוד. במקרים מסוימים ילמדו התלמידים גם טכניקות נוספות, כמו למשל הגדלה של פרט, רישום בדיו ועוד.

• קורס בציור ריאליסטי בשמן ואקריליק

קורס בציור ריאליסטי הוא קורס המתאים לתלמידים בעלי ניסיון ובעלי יכולת ציור מוכחת. במהלך השיעורים הסטודנטים נחשפים לטכניקות ציור מתקדמות יחסית המאפשרות להם להגיע לרמת דיוק גבוהה תוך שכלול היכולות הקיימות בהם. כמו כן, קורס בציור ריאליסטי בדרך כלל כולל מערכי שיעור המתמקדים בצבעים השונים שבהם נעשה שימוש בתחום, בדגש על אקריליק ושמן.

כיצד מתנהלים הקורסים השונים?

בדיוק כפי שישנם קורסים שבהם נלמדים נושאים שונים, כך גם ישנם קורסים המתנהלים במתכונות שונות. ישנם קורסים המתנהלים במתכונת של אחד על אחד וישנם קורסים המתנהלים במסגרת קבוצתית. ברוב המקרים עלות הקורסים המתנהלים במתכונת של שיעור פרטי גבוהה יותר בהשוואה לעלות הקורסים המתנהלים במסגרת קבוצתית, אך היתרון של הקורסים שמתנהלים כשיעור פרטי רבים ומגוונים.
כך, לדוגמה, התלמיד שבוחר ללמוד קורס ציור במתכונת פרטית, נהנה מתשומת לב אישית ומהאפשרות לקבל הדרכה ספציפית המותאמת באופן המושלם ביותר ליכולותיו בתחום. יש לציין כי ישנם תלמידים הנמשכים באופן טבעי דווקא לשיעורים קבוצתיים שכן זוהי דרך מצוינת להכיר אנשים בעלי תחום עניין דומה.

מהו משך הקורסים?

קיימים קורסים ממוקדים מאוד המתחילים עם סיום הסמסטר ומסתיימים עם תחילת הסמסטר הבא, אך כמובן שניתן גם להאריך את הקורסים ולגלוש אל תוך תקופת הסמסטר. הקורסים הממוקדים בדרך כלל מתנהלים במתכונת דו שבועית מתוך מטרה להספיק כמה שיותר ואילו הקורסים שאינם מוגבלים בזמן מתנהלים במתכונת שבועית או דו חודשית.

באופן כללי, חשוב לשמור על המשכיות ורצף בלימודים מכיוון שיכולת הציור היא יכולת הפועלת כמו שריר שצריך להמשיך לאמן ולתחזק ללא הפסקות. למעשה, במקרים לא מעטים גם ציירים מנוסים נרשמים ללימודי ציור כדי ליהנות ממסגרת קבועה, תומכת ומאתגרת ולאו דווקא כדי ללמוד דברים חדשים בנושא.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים