כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס עזרה ראשונה לסטודנטים

אף אחד לא רוצה לחשוב על זה, אבל קיימים מקצועות שנדרשת בהם הסמכת מע"ר, או "מגיש עזרה ראשונה", כמו מורים, גננות, מצילים, מדריכי של"ח, מדריכי ירי, מדריכי ספורט, דיילים וכו'.

17/02/2015
קורס מגיש עזרה ראשונה רגיל הינו בהיקף של 44 שעות לימוד ונלמד במד"א וכן בחברות פרטיות הרשאיות לספק קורס כזה. בקורס נרכשים ידע ומיומנות בתחומי עזרה ראשונה בסיסיים: חוסר הכרה, מצב חירום בחולה, טראומה, החייאה, תקיפת בעלי חיים ועוד, עד להגעת צוות רפואי.

בסיום קורס מע"ר מקבלים תעודת הסמכה המעידה על כשירות בעל התעודה להגיש עזרה ראשונה בסיסית עם מגבלות.

סמכויות ומגבלות

מגיש עזרה ראשונה אינו חובש וסמכויותיו מוגבלות בהתאם:
• מגיש עזרה ראשונה שלא עבר הסמכה או שטרם הגיע לגיל 18, אינו רשאי להחדיר קטטר.
• אינו רשאי לתת תרופה מכל סוג.
• אינו רשאי לבצע שוק חשמלי.
• אינו רשאי להתרים דם.
• אינו רשאי לבצע אינטובציה (צנרור קנה) וקוניוטומיה (חתך בקנה נשימה).
• אינו רשאי להיכנס לאמבולנס בלילה ואינו רשאי לרדת מאמבולנס באירוע מרובה נפגעים.

הקורס

מטרת קורס עזרה ראשונה הינה להכשיר עובדים במקצועות נדרשים להתמודדות עם מצבי חירום רפואיים שונים שבהם ניתן להגיש עזרה ראשונה עד להגעת צוות רפואי מתקדם. הקורס משלב הדרכה עיונית ומעשית, תוך שימוש במגוון רב של עזרי לימוד הכוללים: בובות לעיסוי הלב ומערכת הנשימה, מצגות, סרטי וידאו וכן שימוש בציוד החייאה.

הדרכה עיונית

לימוד פיזיולוגיה ואנטומיה הכולל את השרירים והשלד, הנשימה ומחזור הדם, ביצוע עזרה ראשונה, טיפול בהלם, חוסר הכרה והתקפי לב. כמו כן, לומדים בקורס ביצוע הערכה לפצוע ובדיקה הכוללת כוויות, טיפול בפגיעות מבעלי חיים ובמיוחד התמודדות עם הכשות בעלי חיים ארסיים.

הדרכה מעשית

אימוני הנשמה ועיסוי לב באמצעות בובות דמה, קיבוע שברים, עצירת שטפי דם, חבישות משולש מיוחדות, שימוש בציוד החייאה כמו מפוח וחמצן.

בחינה

בסיום הקורס תתקיים בחינה עיונית על תכני הקורס. כמו כן, תתבצע בחינה מעשית שבה תיבדק מיומנות הסטודנט בכל התחומים המעשיים שנלמדו.

הסמכה

תלמידים שסיימו את כל מטלות הקורס ועברו את המבחנים בהצלחה מקבלים תעודת הסמכה מטעם המוסד שבו למדו. בכדי לשמור על תוקפן, את התעודות יש לרענן פעם בשנתיים.

לימוד מקוון

כאלטרנטיבה ניתן במצבים מסוימים ללמוד את כל החומר התיאורטי בצורה מקוונת באינטרנט. בתום הלימוד העיוני, הסטודנט נפגש עם המדריך שלו לצורך לימוד מעשי וכן כדי להיבחן בכל נושאי הקורס העיוניים והמעשיים.

חשוב להדגיש את הצורך במיומנות החיים החשובה הנרכשת בקורס עזרה ראשונה בכלל, ובמקצוע שבחרתם לעסוק בו בפרט. כסטודנטים בתחומי ההוראה, אתם תבלו שעות רבות בחברת תלמידים שיהיו תחת אחריותכם, מבוגרים צעירים ואף תינוקות. לימודי עזרה ראשונה הם לימודי חובה, אך זו גם זכות גדולה להיות מסוגלים להושיט עזרה ראשונה בשעת חירום לאלה שאתם אמונים על שלומם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים