כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי סייבר ואבטחת מידע

בעולם מתחדש ומתפתח כמו שלנו, לימודי סייבר ואבטחת מידע נראים כאילו היו קיימים תמיד, אך חשוב מאוד לזכור שעד לפני כ-20 שנה, עוד לא חיפשנו שום דבר בגוגל, ומי שהיה אומר לנו שנוכל לצפות יום אחד בכל סרטוני הווידאו בעולם בלחיצת כפתור, היה בוודאי זוכה לצחוק רם מצדנו בתואנה שלא קיים אינטרנט מהיר כל כך.

24/02/2015

לאילו תחומים קשור עולם אבטחת המידע?

לימודי סייבר ואבטחת מידע הם עולם רחב ביותר הקשור לכל תחום שיש בו מידע ממוחשב, כלומר – הכול! בנקים, חברות, ארגונים, אתרי אינטרנט, מסעדות ובתי ספר, כולם משתמשים במאגרי מידע ממוחשבים, חלקם רגישים יותר וחלקם רגישים פחות. מה שבטוח הוא שכולנו, מגדול עד קטן, מציבורי ונגיש עד לסודי ודיסקרטי, כולנו חשופים ביותר לסכנות סייבר שונות ומשונות, ולכן לימודי סייבר ואבטחת מידע רלוונטיים כמעט לכל אחד ואחת.

לוחמת סייבר לתואר ראשון

לוחמת סייבר לתואר ראשון
במדינת ישראל, שצברה לעצמה אויבים רבים ביותר במהלך השנים, לוחמת סייבר הינו תחום מבוקש ביותר, בעיקר בשל הצורך הצבאי. זוכרים את מתקפת כרטיסי האשראי הגדולה? 40,000 כרטיסי אשראי של יהודים וישראלים פורסמו ברחבי האינטרנט, חושפים את כולם לגניבת זהות וגניבת כספים. מדובר בלימוד יסודות המחשב, יסודות רשת האינטרנט ורשתות תקשורת אחרות, ולימוד העקרונות הבסיסיים של ארגון, אחסון ואבטחת מידע. לוחמת הסייבר יכולה להתבטא בצד המתקיף ובצד המתגונן, ולכן טומנת בחובה אפשרויות תעסוקה ועיסוק רבות ביותר.

אפשרויות תעסוקה

כל מה שקובע את אפשרויות התעסוקה בכל תחום הוא ביקוש והיצע. לימודי סייבר ואבטחת מידע פותחים את התלמיד לתחום חדש שאין בו מתחרים רבים על מספר מקומות העבודה. חשוב מאוד לזכור שזהו מקצוע שאין בו עדיין היצע גבוה של אנשי מקצוע, אך הביקוש אליהם רק גובר והולך בשל התפתחות הטכנולוגיה, ואיתה ההתפתחות של הכלים שבאמצעותם ניתן לתקוף חברות, ארגונים, פרטיים ומדינות באמצעות רשת האינטרנט.

עניין אישי

לימודי סייבר הם עניין מפרך, לא פשוט ולפעמים אף מתיש. אם אין לכם כל עניין אישי בתחום, ובחרתם בתחום זה אך ורק בתור אפשרות לרווח נקי בעתיד, כדאי שתשקלו שנית את הבחירה הזו. כדי להצליח בתחום ולעבור את המבחנים המפרכים ואת ערימות המידע והתרגולים המעשיים הכרוכים בתחום לימודים זה, על התלמיד לגשת לנושא במרב העניין האישי המתבקש מלימודים תובעניים שכאלה, ממש כשם שרופא חייב לרצות ללמוד את הנושא ולהיות רופא ביום מן הימים.

תחרות מהצד הצבאי

צבא ההגנה לישראל השיק לפני מספר שנים את יחידת לוחמת הסייבר כחלק ממערך המודיעין של צה"ל. יחידה זו חוטפת לשורותיה צעירים שסיימו מגמות מחשבים בבתי הספר. צעירים שידועים כבעלי מוח חריף, ניסיון חזק בתחום, וכמובן קשר וזיקה חזקים באופן אישי לתחומים השונים של לוחמת סייבר ואבטחת מידע באינטרנט וברשתות תקשורת שונות. הם כנראה יהיו אלה שיובילו את תעשיית לוחמת הסייבר העתידית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים