כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רכישת דירה ירוקה משתלמת לטווח הרחוק

בשנים האחרונים חלה מהפכה של ממש בחינוך האוכלוסייה לחשיבה ירוקה לטובת הבריאות של כולנו. בה בעת חלה עלייה (בזמן האחרון תלולה ביותר) בבניית פרויקטים לבתי מגורים אשר נחשבים לירוקים, כאשר ההבטחה היא שלמרות המחיר היקר יחסית, ההשקעה תשתלם בטווח הזמן הארוך מכל הבחינות: חיסכון באנרגיה ובריאות גם יחד. נשאלת השאלה האם אכן ישנם יתרונות לבנייה הירוקה והאם יש הצדקה לביקושים הגבוהים כל כך? יצאנו לבדוק ולהלן התשובה הברורה.

24/02/2015

קונספט חדש וירוק בבניית בתי מגורים

לפני העידן הירוק, בניית דירות מגורים לא התחשבה כלל בסביבה וגם לא באלמנטים שיכלו לחסוך לא מעט אנרגיה לו היו מתחשבים בהם מלכתחילה. הקונספט הירוק נולד בראייה עתידית לשמירה על המשאבים החיוניים והמוגבלים שיש לסביבה לתת לנו באספקת דרישות האנרגיה, תוך שמירה על מינימום הפקת זיהום אוויר. כיצד ניתן לעשות זאת? על ידי חיסכון באנרגיה כמובן, שמתחיל למעשה עוד בשלבי הבנייה ונמשך עד למאפייני המבנה עצמו. מבחינת תהליכי הבנייה, דירות ירוקות נבנות מחומרים קלים שאותם קל יותר לשנע ולכן, פחות זיהום אוויר מופק מתנועת משאיות ומנופים. תהליכי הבנייה אף הם מושכלים ולכן נמשכים זמן קצר יותר.

חיסכון מקסימלי

חיסכון מקסימלי
מבחינת המבנה הסופי, מבנים ירוקים נבנים ומתוכננים כך שהחיסכון באנרגיה יהיה מקסימלי, דבר המתבטא במישורים הבאים:

• שימוש בפתחי חלונות גדולים לכיוון מערב.
• שימוש בזכוכיות מבודדות.
• איטום חלונות ופתחים ברמה גבוהה.
• קירות מבודדים.
• מערכות למחזור מים וסילוק אבנית.
• תכנון מושכל של הצבת התאורה.
• חומרי בנייה שאינם פולטים קרינה.
• תכנון אוורור טבעי.
• מיקום מטבי של מרפסות.

ככל שהזמן עובר, כך החומרים המשמשים לצרכי בנייה ירוקה הולכים ונעשים איכותיים יותר. כך המבנה נהפך ליעיל יותר הן מבחינה בריאותית לדייריו והן מבחינת חיסכון באנרגיה. לרשימה שלעיל ניתן להוסיף גם גינון מושכל ושימוש בצמחים שאינם דורשים מים רבים, חיבור המזגנים למערכת הדודים לשימוש באנרגיית החום הנפלטת מהם, הפקת חשמל לצרכי הבניין באמצעות אנרגיית השמש, התקנת מערכות מתוחכמות לבקרת תאורה במבנה ועוד.

בנייה ירוקה - כמה זה משתלם לנו?

אין ספק כי רכישת דירה בפרויקט ירוק הינה מעט יקרה יותר ממחירי דירות רגילות. במדינה שבה מחירי הדירות מרקיעים שחקים, נדמה היה כי הביקוש לדירות ירוקות יירד, אך ההיפך קרה מסיבה פשוטה אחת: בסופו של דבר, בתוך כמה שנים ההשקעה מחזירה את עצמה. הנתונים מראים כי השילוב של החיסכון בחשמל ובמים בממוצע למשפחה הוא יותר מ-5,000 שקלים בשנה (!) כך שכבר לאחר 10 שנים, עשרות אלפי השקלים מצטברים לכדי הטבה משמעותית שמצטרפת ליתרון המשמעותי יותר שהוא מגורים בדירה אשר אינה פולטת קרינה מסוכנת על דייריה ותורמת למאמץ הלאומי לסביבת מחיה בריאה וירוקה יותר. חיסכון באנרגיה ובריאות לכולם – אין ספק כי משתלם לרכוש דירה באחד מהפרויקטים הירוקים הרבים המושקים כעת בכל רחבי הארץ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים