כרגע באתר
3
3
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת גנרטור בבניין משותף

תהליך רכישת דירה או בית הוא לא עניין של מה בכך. מדובר בחודשים רבים של חיפושים, חתימה על מסמכים, נטילת משכנתא, אריזת החפצים ומעבר לדירה החדשה, ולפעמים אף הרבה יותר מזה. מכלול הנושאים שאליהם יש להתייחס בעת בחירת הבית החדש שבו תגור המשפחה הוא רחב ביותר, וישנם היבטים רבים שאליהם יש להתייחס בטרם רכישת הדירה, היבטים שיכולים להיות קריטיים להחלטה עצמה בדבר הרכישה.

24/02/2015

היכן להתגורר – בניין משותף או בית פרטי?

היכן להתגורר – בניין משותף או בית פרטי?
עבור רבים, המגורים בבית פרטי הם האופציה היחידה למשכן הקבע שלהם, ועבור אחרים, אך ורק דירה בבניין משותף. לכל אפשרות היתרונות והחסרונות שלה, במחיר, בקבלת ההחלטות, ובהיבטים נוספים שנלקחים בחשבון בעת ההחלטה. אם החלטתם להתגורר בבניין משותף, אחד ההיבטים שאליו תצטרכו להתייחס הוא התקנת גנרטור בבניין המשותף שלכם. מכיוון שמדובר בשירות המשמש את כל דיירי הבניין, חלוקת ההוצאות, כמו גם ההחלטה על הביצוע, צריכה להתקבל על ידי כל דיירי הבניין.

שירותי חשמל משותפים בבניין משותף

כאשר מתגוררים בבניין משותף, ישנם מספר שירותים הצורכים חשמל, שמהם נהנים כל דיירי הבניין. ראשית, לובי הכניסה המואר באמצעות החשמל הכללי של הבניין מספק את האפשרות לכניסה נאותה ונעימה לבניין עצמו. שנית, בבניינים גבוהים שבהם מותקנת מעלית, תהיה המעלית צרכן החשמל המשותף הגדול ביותר. בנוסף, החנייה, השטחים הצמודים לבניין עצמו ואזורים נוספים מוארים באמצעות רשת התאורה הכללית של הבניין. כמובן שצריכת החשמל האישית של כל דירה היא עניין אינדיבידואלי, אך יש לציין שחיבור חשמל זה מגיע מארון החשמל המרכזי של הבניין כולו. במקרה של הפסקת חשמל, גנרטור משותף אמור לשרת את כל דיירי הבניין, בין אם למטרת אספקת חשמל בתוך כל דירה, ובין אם לשטחים המשותפים של הבניין כמו הלובי, החנייה והמעלית.

מי מפסיד הכי הרבה מהפסקת חשמל?

כאשר מתרחשת הפסקת חשמל כללית בבניין, כל הדירות מנותקות מאספקת החשמל, כמו גם החיבור הכללי של הבניין. התאורה בכניסה לבניין, בחנייה ובשטחים שמחוץ לבניין נכבית, וכך גם המעלית, שפעולתה מבוססת על חשמל. אם אתם גרים בקומה העשירית ובדיוק חזרתם עם קניות הביתה, כנראה שאתם עומדים בפני מסע מפרך מהלובי עד לדירה שלכם בעת הפסקת חשמל. מיותר לציין שדיירי הקומות הגבוהות מפסידים יותר מהפסקת חשמל, וכך גם קשישים או אנשים הסובלים מבעיות רפואיות, שמגדילים את הסיכון שלהם בעת הפסקת חשמל כללית, ללא תלות בקומה שבה הם מתגוררים.

חלוקה בהוצאות בין דיירי הבניין

פעמים רבות קורה שוועד הבית או דיירי הבניין מתווכחים ביניהם על ההחלטה בדבר התקנת גנרטור בבניין משותף. אלה טוענים שהם אמורים לשלם פחות כי הם מתגוררים בקומה נמוכה, ואלה טוענים שמדובר בשירות שווה לכולם וכל דיירי הבניין אמורים לשאת חלק שווה בנטל. אם מדובר בבניין חדש, במרבית המקרים ועד הבית יטיל את התשלום באופן שווה על כל דיירי הבית, אלא אם כן סוכם אחרת עם הדיירים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים