כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עזרה ראשונה למצלמה: מה בודקים לפני תיקון

לפני שאתם מחליטים לקחת את המצלמה שלכם לתיקון, ישנם כמה דברים שכדאי לכם לבדוק בעצמכם ולנסות לחסוך את העלות של תיקון מצלמות. במאמר זה נציג בפניכם מספר טיפים שיכולים לעזור להחזיר את המצלמה שלכם לפעולה תקינה, מבלי ללכת לטכנאי. מקווים שמידע זה יהיה שימושי עבורכם ושתצליחו לחסוך בזכותו כמה שקלים.

24/02/2015

החלפת סוללה

כאשר מדובר במצלמה דיגיטלית, פעמים רבות הבעיה תהיה במערכת החשמל, ובעיקר בסוללה, שהיא המקור החשמלי של המצלמה. לעתים הסוללה פשוט תהיה גמורה, ללא יכולת הטענה חוזרת כי הסוללה סיימה את אורך חייה. במקרה כזה כדאי לנסות ולהחליף את הסוללה הישנה בסוללה חדשה, גם אם זו לא הבעיה, ובכל זאת החלטתם לקחת את המצלמה לתיקון מצלמות, תהיה לכם סוללה חדשה או רזרבית.

בדיקה של הטענה ישירה

אם אתם חושדים כי מדובר בבעיה במערכת החשמל של המצלמה, נסו לבדוק את פעולתה של המצלמה בעת הטענתה הישירה לשקע החשמל. אם אכן זו הבעיה, כנראה שבאמת מדובר בסוללה. אם לא חל שינוי במצב המצלמה גם כאשר זו מחוברת אל שקע החשמל, ייתכן וקיימת בעיה מורכבת יותר מהאלמנטים החיצוניים שביכולתכם לתקן.

ניקוי העדשה

במקרים שבהם איכות התמונה מטושטשת, נסו לנקות את העדשה של המצלמה בחומרים מתאימים לניקוי עדשות יסודי. ייתכן ומדובר בלכלוך פשוט וסרבני שנגרם מהצטברות של חומרים שמנוניים על פני העדשה או בחומרים שלא יכולים לרדת מפני העדשה ללא חומרי ניקוי מתאימים. כדי לנקות את עדשת המצלמה שלכם בצורה הטובה ביותר, כדאי להשתמש בנוזל ייעודי לניקוי עדשות ובמטלית מיקרו-סיבים מתאימה שלא תשאיר שריטות על פני העדשה.

איפוס הגדרות יצרן

במקרים שבהם ישנה בעיה במערכת ההפעלה של המצלמה, נסו לאפס את הגדרות היצרן. לפני שאתם מוסרים את המצלמה שלכם למעבדה שמבצעת תיקון מצלמות, שמרו את התמונות המצויות על גבי המצלמה במקום בטוח ואפסו את ההגדרות של המצלמה למצב המקורי. איפוס זה מתבצע בדרך כלל על ידי גישה לתפריט הראשי ולסעיף ההגדרות. ברוב המצלמות הדיגיטליות תמצאו בסעיף ההגדרות את האפשרות לביצוע איפוס הגדרות יצרן. כאשר על המסך תופיע שאלה האם אתם בטוחים, בחרו ב"כן" ובדקו אם המצלמה שלכם עובדת לאחר כיבוי והדלקה.

הוצאה והכנסה של החלקים הנפרדים

המצלמה שלכם היא מכונה מורכבת העשויה חלקים רבים. חלק מהחלקים המרכיבים את המצלמה שלכם מחוברים זה לזה בצורה קבועה, ואחרים ניתנים לפירוק והרכבה. נסו להסיר את כל החלקים הניתנים לפירוק, נקו את האבק מעליהם על ידי נשיפה על החלקים ובדקו האם אתם רואים קצר כלשהו, או סימני שריפה. אם אתם מזהים חלק פגום, נסו להחליפו.
אם טיפים אלה לא עזרו לכם להביא את המצלמה למצב תקין, כנראה שמעבדת תיקון מצלמות תהיה התחנה הבאה שלכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים