כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פתרונות הצללה מתקדמים לבתי דירות

אתם עומדים לעבור לבית החדש שלכם בשכונה יוקרתית. יש לכם מרפסת ענקית שהיא כיף לא נורמאלי אולם בקיץ השמש מציפה את המרפסת ואי אפשר לשבת בנוחות בשעות מסוימות

25/02/2015
. בלא מעט בתי דירות מתנגדים להקמתן של פרגולות מעצם הטענה שזו לא אסתטי ומכער את הנוף. אז כיצד בכל זאת ניתן להצל את המרפסת באופן אסתטי ויעיל?

רפורמת הפרגולות

באוגוסט 2014 יצא לדרכו 'חוק הפרגולות' והוא קבע שסוככים ומגוון פתרונות הצללה אחרים אינם דורשים היתרים שהיו נדרשים קודם לכן. רפורמה זו היא צעד מקל וחשוב שמטרתו להקל את צעדיהם של אלו אשר מבקשים להצל את מרפסת הבית אולם עד כה נאלצו לכתת רגליהם בין משרדי הממשלה השונים. כעת בחלק מן המקרים (תלוי על פי מידות) לא תדרשו לאישור כלל ובחלק מן המקרים התהליך הינו פשוט וקל.

איזה פתרון הצללה אידיאלי למרפסת

במידה ויש לכם שטח הצללה גדול מומלץ להתקין סוכך במרפסת. סוכך הינו יריעת בד PVC אשר מותקנת על גבי זרועות מתקפלות ממתכת. הסוכך הינו אסתטי ביותר (ניתן לצבוע אותו בצבעים שונים – את הבד ואת הזרועות, ואף להשתמש בבדים מעוצבים על פי בחירה) וכיום ניתן להתקין סוככים עם מנגנון חשמלי לשליטה על הפתיחה והסגירה של הסוכך. השליטה החשמלית מאפשרת לסגור את הסוכך בעת הצורך וכך להימנע מבלאי עקב רוחות חזקות.
עוד גימיק נהדר הוא התקנת חיישנים מיוחדים אשר מסוגלים לזהות רוחות חזקות ולסגור או לשנות את זוית הסוכך בהתאם. ישנם גם חיישנים אחרים שתפקידם הוא לשנות את זוית הסוכך בהתאם לזוית קרני השמש

סוגי סוככים למרפסת

סוכך מרקיזה

סוכך מרקיזה אמור לדמות את מראה החצאית המפורסמת של אשת המרקיזה מן המאה התשע עשרה. הסוכך בנוי בצורה של קשת או חצי צילינדר, והוא נהדר להצללה של חלונות בשל המראה הוינטאג'י הנהדר שלו.

סוכך זרועות

סוכך קלאסי עם זרועות אשר נפתחות באמצעות מנואלה או מנוע חשמלי. סוכך הזרועות מאוד נפוץ בפנטהאוזים ובדירות גן. הזרועות עשויות מחומר מתכתי חזק ועמיד וצבועות בצבע כרם בדרך כלל או על פי דרישת הלקוח.

סוכך קסטה

סוכך קסטה בדומה לסוכך זרועות נפתח באמצעות שתיים, שלוש או ארבע זרועות מתקפלות. בשונה מסוכך זרועות סוכך קסטה מחובר לצילינדר שתפקידו להגן על הסוכך בעת סגירתו. בשונה מסוכך זרועות שמתאפיין במעין וילון בקצהו, בסוכך קסטה ישנו גליל בקצה שמשמש כמכסה בעת סגירת הסוכך.
סוכך נחשב לפתרון הצללה מתקדם במיוחד אך דורש ביצוע תחת תקנים מחמירים מאחר והוא צריך לעמוד ברוחות חזקות ואיננו נתמך בדומה לפרגולה בתומכים פיזיים אחרים מלבד הזרועות שלו. בד הכיסוי עשוי משמשונית PVC , או בדים ורשתות מסוגים שונים.
איכות הסוכך תיקבע על פי חוזק וגמישות הזרועות וכן על פי מנגנון הפתיחה והסגירה של הסוכך. בדומה לתעשיות רבות גם כאן ישנו טווח מחירים רחב בהתאם לסוג היצרן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים