כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירת עוזרת בית - אף מילה על מחזור בקבוקים!

מחפשים עוזרת לשמירה על משק הבית והניקיון? במאמר הבא נציג עבורכם את הטיפים המרכזיים ונסביר במה כדאי להתמקד

26/02/2015
בחירת עוזרת בית יכולה לשפר באופן משמעותי את איכות החיים. התפקיד העיקרי של העוזרת הוא בדרך כלל לנקות ולסדר, אולם יש בתים בהם היא אחראית גם על כביסה, גיהוץ, סידור ארונות וכמובן בישול. השאלה העיקרית היא איזה סוג של עזרה אתם מחפשים. אחרי שתגדירו את הציפיות והצרכים יהיה לכם קל יותר להשוות בין עוזרות. בנוסף, כדאי שתחליטו כמה כסף אתם מוכנים להשקיע
יש הורים לילדים המעוניינים בתיאום שירותי ניקיון מינימאליים, לעומת משפחות גדולות בהן העסקת עוזרת בית היא חלק בלתי נפרד מההוצאות החודשיות.
הכנת הרקע והתשתית מקצרים את תהליך החיפוש אחר העוזרת. לאחר מכן תצטרכו להיכנס לעובי הקורה ולהשוות בין עוזרות ומטפלות לפי הקריטריונים הבאים:

ניסיון

השתמשו בניסיון כדי לבחור עוזרת בית מקצועית. זכרו כי ניסיון מעיד על מחויבות, מסירות ורקע. הניסיון יאפשר לעוזרת להתמודד עם בעיות בלתי צפויות במשק הבית ויקל עליכם לישון בשקט בלילה.

מחיר

אין סיבה לשלם מחיר מופרז על שירותי עוזרות ומטפלות. בדקו מה המחירון המקובל בתחום, התייעצו עם חברים ובני משפחה והשוו בין שירותים גם לפי המחיר הנקוב. הטיפ בהקשר הזה הוא להשתמש במחיר בתור חלק ממערכת השיקולים. מצד שני, יש לזכור כי לא תמיד המחיר מעיד על איכות השירות.

לוח זמנים

ודאו כי העוזרת יכולה לעמוד בלוח הזמנים הנוח עבורכם. כאן העצה היא להחליט מראש האם לתאם את השירות בבוקר, בצהריים ובערב. לאחר מכן ניתן ליצור קשר עם עוזרות פנויות ולבדוק מה השעות המתאימות לשני הצדדים.

איפה מוצאים עוזרת בית מסורה?

טיפ נוסף קשור לשאלה איפה בכלל מוצאים עוזרת בית ובאילו כלים אפשר להשתמש. ברמה המעשית, יש כמה מקומות בהם ניתן למצוא מידע על עוזרות:
• אתרי אינטרנט
• חברות השמה
• לוחות דרושים
• המלצות של חברים
• רשתות חברתיות
ההבדלים בין המקומות תלויים בזמינות ובדחיפות של החיפוש אחר עוזרת. אם אתם צריכים עוזרת באופן מיידי ואין לכם זמן לחכות להמלצות מחברים או בני משפחה, העדיפו לפנות לחברות השמה. לעומת זאת, מי שרוצה לבצע את ההשוואה בכוחות עצמו יכול להשתמש במידע המופיע באתרי האינטרנט. הדבר החשוב הוא לבדוק את אמינות המידע ולתאם פגישת היכרות לפני שמסיקים מסקנות. הפגישה עם העוזרת היא הזדמנות מצוינת להתרשם ממנה ברמה האישית.
לסיכום, בחירת עוזרת בית היא לא משימה קלה אך ניתן להתגבר עליה במידה ונעזרים בעצות הנכונות. כדאי להשקיע בבחירת העוזרת ולזכור כי המטרה היא לשלב אותה במהירות בשגרת הבית והמשפחה. העוזרת אחראית על תחומים רבים ויש לה תפקיד בעל משמעות וחשיבות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים