כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד נבחר מטפלת לתינוק בצורה הטובה ביותר?

בחירת מטפלת היא אחת ההחלטות הקשות ביותר של הורים צעירים. במאמר הבא נציג את השיקולים המרכזיים ונביא טיפים לבחירת מטפלת נעימה, מסורה ומקצועית

26/02/2015
הורים טריים לתינוקות נאלצים להתמודד עם שורה ארוכה של החלטות קשות. מלבד הקשיים המנטאליים והשינוי בשגרה, ההורים צריכים לבחור תוך זמן קצר מטפלת. המטפלת אחראית על השגחה על התינוק כאשר ההורים לא נמצאים והיא מבלה איתו זמן רב מהיום. הורים משקיעים בבחירת מטפלת שעות ארוכות של התלבטויות, השוואות ובדיקות. יחד עם זאת, לא כל ההורים נעזרים בכלים הנכונים לבחירת מטפלת לתינוק ולכן רבים מוצאים את עצמם עומדים מול שוקת שבורה.
ראשית, כדאי להגדיר באופן מדויק את הצרכים. יש הורים הזקוקים למטפלת בשעות הבוקר והצהריים, לעומת אחרים שמחפשים דווקא אחרי טיפול בשעות הערב או הלילה. הורים שיודעים מה הם רוצים ימצאו מהר יותר את המטפלת המסוגלת לתת מענה לצרכים שלהם.

עצות לבחירת מטפלת לתינוק

מלבד האמור לעיל, יש עוד כמה עצות מעשיות שיכולות לעזור לטובת בחירת מטפלת מסורה בילדים ותינוקות:

סוגי מטפלות

יש הבדל משמעותי בין עוזרת בית, בייביסיטר, מטפלת או מבשלת. ההורים צריכים לסנן מראש בין סוגים שונים של מטפלות ולבדוק מה הם מחפשים. אין טעם להשקיע בבחירת בייביסיטר שלא יכולה להישאר עם התינוק במהלך היום, או לשלם למטפלת שאינה יודעת לבשל לשאר הילדים בבית.

התרשמות אישית

להורים יש אינסטינקט טבעי כלפי הילד שלהם. כדאי לנצל את האינסטינקט הזה גם בעת בחירת מטפלת ולהשתמש בו לתיאום פגישה. פגישה עם מועמדת לעבודה היא הזדמנות להתרשם מהמטפלת ברמה האישית. כדאי לשים לב לשפת הגוף של המטפלת, למילים בהם היא בוחרת להשתמש ולתקשורת הבלתי-מילולית עם התינוק או הילדים. אינדיקציה מן הסוג הזה תעזור להורים לקבל החלטה ולזהות את המטפלת הראויה לתפקיד.

קבלת המלצות

אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור מטפלת לתינוק היא פשוט לקבל המלצות מהורים אחרים. לכל זוג הורים יש לפחות מכר אחד שעשה שימוש בשירותי מטפלת. חשוב כמובן להתייחס להמלצות בערבון מוגבל ולזכור את השיקול הסובייקטיבי, אך אין סיבה לוותר עליהן לחלוטין. את ההמלצות ניתן גם לקבל מהורים, בני משפחה וקולגות במקום העבודה.

מחיר

רוב ההורים לא יסכימו להודות שהם בוחרים מטפלת לפי המחיר, אולם בפועל אי אפשר להתעלם מהשיקול הזה. המחיר הוא כמובן לא הפקטור החשוב ביותר אך הוא מהווה חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים. רצוי לבדוק מה כולל המחיר על שירותי המטפלת ולוודא שמדובר על הוצאה העולה בקנה אחד עם המחירון המקובל בתחום.

לסיום

הטיפ החשוב ביותר עבור בחירת מטפלת לתינוק הוא לא למהר. יש להתאזר בסבלנות, להיערך מראש ולהשקיע גם בתהליך ולא רק בתוצאה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים