כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תכנון בית בצורה ירוקה – ניצול מקסימלי של אור טבעי

עיצוב הבית הוא תורה שלמה, שבה אפשר למצוא טכניקות שונות לבנייה, ועקרונות מנחים המשתנים מבית לבית בצורה דרסטית.

26/02/2015
אחד העקרונות החשובים ביותר בבניית בית, בעיקר בשנים האחרונות שבהן מחירי החשמל מאמירים והולכים, הוא ניצול מרבי של כמות האור הטבעי הנכנס אל הבית שלכם, בין אם באמצעות עבודות אלומיניום שונות המאפשרות שליטה בכמות האור בשעות היום, ובין אם בבחירת המיקום של החלונות הגדולים בבית שלכם, בצורה שתאפשר חדירה מרבית של אור טבעי וחיסכון בחשמל.

בנייה ירוקה – טרנד עולה וגובר בארץ ובעולם

בנייה ירוקה – טרנד עולה וגובר בארץ ובעולם
בין אם זה בגלל מחירי החשמל שעולים או בשל המודעות לשמירה על הטבע ולחיסכון באנרגיה הזמינה של כדור הארץ, בנייה ירוקה היא טרנד מתחזק בישראל ובעולם. בשנים האחרונות המגמה הירוקה הולכת ומשתלבת במגוון תחומים ועל כן זה לא מפתיע שגם ענף מילת המפתח הנפוצה ביותר בשנים האחרונות היא בניה ירוקה.

עקרונות הבנייה הירוקה מאפשרים לנו להשתמש באלמנטים הטבעיים של הטבע בתוך הבית, לחסוך בחשמל ולשמור על הסביבה. אחד מהאלמנטים הבולטים של בנייה זו הוא הגברת הניצול של האור הטבעי המוצע לנו על ידי השמש במהלך שעות היום, במרבית ימות השנה באקלים החמים של ישראל.

מיקום החלונות בבית בצורה ירוקה

כדי לאפשר לאור הטבעי הקיים בחוץ לחדור אל תוך הבית בשעות היום, ובכך לחסוך בחשמל ולשמור על הסביבה, כדאי מאוד להציב את החלונות המרכזיים של הבית במיקום הפונה לכיוון דרום. עובדה מעניינת היא שהצפון נקרא צפון מכיוון שהשמש צפונה בו, ולא מגיעה אליו, מה שאומר שהשמש תימצא בדרום, ותעבור ממזרח למערב.

חלונות מיוחדים לוויסות האור בשעות היום

חברות רבות לעיצוב הבית וביצוע עבודות אלומיניום מציעות שפע של חלונות ותריסים מיוחדים המאפשרים ויסות של האור לפי טעמכם וצורכיכם האישיים במהלך שעות היום. על ידי רכישת תריסי גלילה מאלומיניום או תריסים חשמליים מסוגים שונים, תוכלו לשלוט בכמות האור החודרת אל ביתכם במהלך שעות היום, ובכך לאפשר שילוב של חדירת אור טבעי לבית, וחיסכון בחשמל הנובע משימוש מופחת במזגן.

מגמת ההצללה בולטת מאוד בבתים ודירות הפונים לכיוון השמש במהלך היום, כשברוב המקרים קיים שימוש בווילונות או תריסים ייעודיים המאפשרים הצללה חלקית אותה ניתן לשנות במהלך היום בהתאם לצורך.

חלון עילי בגג הבית

אחד הפתרונות המיוחדים והיצירתיים ביותר לחדירת אור טבעי לבית שלכם הוא התקנת חלון עילי בגג הבית, בסלון, במטבח או אפילו בחדרי הבית השונים. כדי לוודא שכמות האור הטבעי החודרת אל הבית, ושאתו גם כמות החום בחודשי הקיץ תשביע את רצונכם, מומלץ להיעזר בחברה המבצעת עבודות אלומיניום להתקנת תריסי גלילה חשמליים בחלון זה, המאפשר שליטה מלאה בכמות האור והחום הנכנסים אל הבית בלחיצת כפתור פשוטה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים