כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עיצוב דירות עם פרקט

אם אתם נמצאים כעת בשלבי התכנון של עיצוב דירה חדשה או אם אתם מעוניינים להכניס רוח מרעננת בסגנון העיצוב הנוכחי על ידי מקצה שיפורים ושיפוצים, ראשית הרשו לנו לאחל לכם הרבה הצלחה. שינוי עיצוב או תכנון עיצוב בדירה חדשה כרוך בלא מעט אורך רוח, מוטיבציה וסבלנות שכן מדובר בשינויים המתבצעים אחת למספר שנים בלבד, ולכל החלטה יש משמעות גדולה במיוחד.

18/03/2015

ריצוף פרקט לדירה

במאמר שלפניכם נדון באחד מהאלמנטים החשובים ביותר, אם לא החשוב ביותר, שיש לתת עליו את הדעת כשבאים לעצב דירה וכפי שכבר הסגירה אותנו הכותרת, הכוונה היא לריצוף. אם בעבר רוב הישראלים הסתפקו במרצפות הסטנדרטיות ולא חשבו על שדרוגים או תוספות, כיום ניתן לראות ביותר ויותר דירות בישראל רצפת פרקט לתפארת.

היתרונות של רצפת פרקט

היתרונות של רצפת פרקט
היתרונות של רצפת פרקט נוגעים מצד אחד לתחום הפרקטי ומצד שני לתחום העיצובי, כשלמעשה רצפת פרקט משלבת בין שני התחומים באופן המושלם ביותר. מבחינה פרקטית מדובר בבחירה שעלותה נמוכה יחסית, במיוחד כשמדובר בפרקט למינציה. כמו כן, בהשוואה לסוגי ריצוף אחרים, את הפרקט ניתן להחליף בקלות יחסית. רצפת הפרקט קלה מאוד לניקוי, מצריכה תחזוקה מינימלית וחלק ניכר מסוגי הפרקט המודרניים ניתנים להתקנה אפילו בחדרים הרטובים של הדירה, כלומר בחדר האמבטיה, השירותים והמטבח.

מגוון רחב של אפשרויות

מבחינה עיצובית, זהו עולם בלתי מוגבל של אפשרויות שכן הפרקטים המודרניים מגיעים במגוון רחב של דוגמאות, הדפסים וגוונים. לכן ניתן באמצעות בחירה בפרקט מסוג אחד לשוות לחדר מראה יוקרתי ואלגנטי ובאמצעות בחירה בדגם אחר, לשוות לו מראה כפרי, חמים ונעים. למעשה כיום ניתן לבחור בסוגים שונים של פרקטים במקביל וכך להעניק לכל חדר את האופי הייחודי לו תוך יצירה של זרימה סגנונית בין החדרים מבחינת הבחירה בחומר הגלם.

טיפים לעיצוב באמצעות פרקט

• חשוב מאוד להגדיר מראש את מסגרת התקציב שתוקדש לטובת הפרויקט. כפי שציינו, כיום קיים מגוון רחב ביותר של סוגי פרקטים הנבדלים אלו מאלה לא רק מבחינת הגוון, ההדפס או רמת השחיקה, אלא גם מבחינת המחיר כמובן. כאשר מגדירים את מסגרת התקציב מראש, ניתן לבחור באופן מושכל יותר בסוג הפרקט.

• מומלץ להימנע מהתקנה עצמאית של הפרקט. אמנם על ידי התקנה עצמאית ניתן לחסוך מעט כסף, אך מדובר גם במתכון בטוח לתקלות ולבעיות. על ידי השקעה של כמה מאות שקלים נוספים, תוכלו ליהנות מאחריות מלאה על ההתקנה וממינימום של תקלות לאורך זמן. שימו לב – ישנם שינויים המתרחשים בריצוף לאורך השנה כתוצאה משינויים ברמת הלחות ובגובה הטמפרטורות וללא הידע והניסיון המתאימים, ניתן בקלות להתקין את הפרקט באופן כזה שלא יתאים לשינויים שעתידים להתרחש בו.

• מומלץ לתת עדיפות לחברת עיצוב פנים או לחברת שיפוצים המסוגלת לספק הדמיות ממוחשבות של מראה הדירה לאחר הנחת הפרקט. הפרקט יכול לשנות את מראה החלל מן הקצה אל הקצה ולכן אין להקל ראש במידת ההשפעה שיש לו על העיצוב הכללי.

• חשוב לדעת כי לא תמיד צריך להחליף את כל הריצוף בדירה בבת אחת. לפעמים דווקא כדאי להתחיל מהתקנה של פרקט בחדר אחד ובאופן הדרגתי להמשיך ולרצף את שאר החדרים. הפרקט יוצר אווירה מיוחדת מאוד וישנם כאלו שיעדיפו לבחון ראשית כיצד הם מרגישים עם השינוי, לפני שיחילו אותו על שאר חלקי הבית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים