כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי הנדסה אזרחית

לאחרונה, נשמעה קריאה חזקה מאד במדינת ישראל מצד שרי הממשלה לציבור הסטודנטים שמתלבטים מה ללמוד, והיא בקשה שיבחרו במקצוע של הנדסה אזרחית.

23/03/2015
מדוע? משום שיש צורך עז בכך - המהנדס האזרחי הוא אדם שיכול לתכנן שורה ארוכה מאד של פרויקטים בתחום התחבורה, המים, הביוב, האווירונאוטיקה, הבניין, הגנת הסביבה, ועוד. מדובר על תחומים הקשורים לחיים של כל אחד ואחת מאתנו, וברור מדוע יש צורך בעוד מהנדסים כאלו. אם אתם נמשכים אחרי קריאה זו, ומעוניינים ללמוד הנדסה אזרחית, יש כמובן כמה דברים שכדאי שתדעו על המקצוע ועל מסלול הלימודים, כדי שתוכלו להתכונן לכך היטב. ריכזנו לכם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם כבר בהתחלה.

מידע שחשוב להכיר על המקצוע:

זמן הלימודים

זמן הלימודים
יש להפריד בין המקצוע של הנדסה אזרחית אשר מכשיר אתכם להיות מהנדסים, לבין המקצוע שמכשיר אתכם להיות הנדסאים. הנדסאי בניין למשל, הם אמנם חלק מתחום ההנדסה האזרחית, אך משך הלימודים שלהם הוא קצר יותר, והתואר שלהם איננו אקדמי כי אם מדובר על תואר הנדסאי, ולכן גם משך הלימודים הוא קצר יותר ועומד על שנתיים בלבד. ברוב התחומים האחרים של ההנדסה האזרחית יש צורך למעשה בתעודת מהנדס, שהיא תעודה אקדמית לכל דבר ועניין. משך הלימודים הללו עומד על ארבע שנים, ובסיומם אתם תקבלו תעודת מוסמך B.S.c, זאת מעבר להכשרתכם כהנדסאים בתהליך הלימודים.

אילו תחומים אפשר ללמוד?

יש לזכור כאמור כי הנדסה אזרחית היא שם כולל לשפע של תחומי התמחות שונים. כך למשל תוכלו להתמקד בהנדסת תחבורה, תוכלו להתמקד בהנדסת הסביבה, בהנדסת מים ,בהנדסת ביוב, בהנדסת מבנים, ואפילו בהנדסת גיאודיזיה, הקשורה לתחום המיפוי. משך הלימודים בכל אחד מהתחומים הללו הוא זהה, וההבדל הוא רק בתכנים.

היכן אפשר ללמוד?

יש לא מעט מוסדות לימוד בישראל, שבהם אפשר ללמוד הנדסה אזרחית. יש לעשות הפרדה בעיקר בין האוניברסיטאות לבין המכללות. כל האוניברסיטאות בישראל כוללות פקולטה להנדסה, שם תוכלו ללמוד את מגוון תחומי ההנדסה האזרחית שמעניינים אתכם.
עם זאת, יש לכם גם אפשרות ללמוד זאת במכללות. ישנן מכללות אקדמיות רבות שמציעות מסלולים בתחום - אם כי צריך לזכור שבעוד שבאוניברסיטאות ישנם לרוב מסלולים בכל תחומי ההנדסה האזרחית, הרי שאפשר שהמכללות יהיו מוגבלות יותר במסלולים, וחובה לראות שבמכללה שמעניינת אתכם, יש גם את המסלול שאתם מחפשים. יש כמובן גם הבדלים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים