כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי ארונות הזזה לבית

ארונות הזזה – הבחירה הטבעית והנכונה לחדר השינה

24/03/2015
כשאנחנו מעצבים את הדירה אנחנו חושבים על הרבה מאוד דברים – רהיטים, מכשירי חשמל, דקורציה ויעילות – אבל אנחנו לא תמיד חושבים על מרחב האחסון ועל כלל החפצים שצריכים להיכנס לתוכו. כשנגיע לסיטואציה שבה נבין מה גודל הארון שנחוץ לנו ומה המרחב שקיים לנו – לעתים קרובות ניתקל בבעיה של מרחב לעומת צורך. במצב כזה, וגם כמעט בכל מצב אחר, הפתרון האיכותי ביותר לארון בגדים לחדר השינה יהיה ארונות הזזה.
ארון הזזה הוא כמעט תמיד ארון גדול וצמוד קיר, שדלתו, כמשתמע משמו, נעה בהזזה מימין לשמאל. סוג זה של ארון הוא יתרון גדול בכל הנוגע למרחב אחסון בגלל גודלו הגדול יחסית, והמקום המועט יחסית שהוא תופס מתוקף היותו צמוד קיר. עם זאת, גם כשאנחנו בוחרים ארונות הזזה צריך לעשות זאת נכון – ולהבין מה הצרכים שלנו ובהתאם להם לבחור את הארון. נסביר כיצד עושים זאת נכון בכמה נקודות כלליות.

כיצד נתאים את ארון ההזזה לצרכים שלנו ולחדר?

• התאמה לחדר

לפני כל דבר אחר עלינו לבחור ארון שיתאים למרחב אליו אנחנו צריכים להכניס אותו. חשוב לנתח בדיוק מהו המרווח שקיים בין המיטה לקיר או בכל מרחב אחר שאליו אנחנו מתכננים להכניס את הארון – ולמדוד את האורך, הרוחב והעומק כך שנדע בדיוק מהן מגבלותינו. רק לאחר שנעשה זאת נוכל לתכנן את הפרטים האחרים, כאשר נתמקד קודם כל בצרכים הטכניים שלנו מהארון.

• התאמה לצורך

יש לנתח בדיוק את כלל כמות החפצים שאמורים להיכנס לארון ההזזה. בתור התחלה יש להבין מה כמות הבגדים, ולאחר מכן לנתח צרכים אחרים כמו אחסון לחפצים אחרים, תליית בגדים או כל צורך אחר. לאחר שנבין זאת, נבין כיצד עלינו לתכנן את הארון מבחינת מדפים, מרחב תלייה וכדומה.

• עיצוב

הארון הוא רהיט גדול ובולט, שלעתים קרובות הוא הדומיננטי ביותר בחדר או שהוא שני רק למיטה. לכן חשוב לבחור בארון הזזה שמראהו הוא לכל הפחות סולידי ולא מפריע – ובמידת הצורך (והיכולת הכלכלית) לבחור גם ארון מעוצב ויפה לעין. בכל מקרה עם עיצוב פשוט ויפה של ארונות עץ בצבעים טבעיים קשה להתווכח – ומדובר במחיר שווה לכל נפש. עוד צורך עיצובי שחובה להתחשב בו הוא מראה – פנימית או חיצונית.

לבחור את הארון הנכון – למצוא פתרון אחסון נכון ויעיל ולעצב את החדר נכון

כשאנחנו בוחרים ארונות הזזה כחלק מעיצוב החדר והבית שלנו, אנחנו צריכים לעשות זאת נכון. עלינו לקנות ארון שיענה על הצרכים שלנו, יעמוד במגבלות הבית שלנו ובנוסף יהיה נעים ויפה לעין. לכן חשוב לבצע את העבודה המקדימה המקיפה, ולבחור את הארון הנכון ביותר עבורנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים