כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ריצוף שיש במסגרת שיפוץ דירה – יתרונות וחסרונות

בתי אב רבים מעוניינים לבצע ריצוף שיש במסגרת שיפוץ הדירה. בכתבה זו נסביר מהם היתרונות ומהם החסרונות של ריצוף זה

26/03/2015
אם אתם משפצים את הדירה ומעוניינים לשוות לה מראה חדש ומואר יותר, כדאי מאוד שתשקלו בחיוב להחליף את הריצוף. יכול להיות שאתם או אנשים אחרים שנכנסים אל הבית לא יכולים לשים על זה את האצבע, אבל לריצוף ישן יש השפעה שלילית על מראה הבית כולו, כמו גם על האווירה. ריצוף ישן, ש"סחב על גבו" הרבה מאוד רהיטים, ספג הרבה מאוד נוזלים והתלכלך מכל כך הרבה דברים, "יחשיך" את הבית וישליך על ההרגשה הכללית של כל מי שנמצא במקום.

החלפת הריצוף לחדש "תפתח" את הבית, תאיר אותו ותגרום להרגשה הרבה יותר טובה. מכיוון שיש הרבה מאוד סוגי ריצוף היום בשוק, חשוב מאוד לבחור בסוג שיתאים באופן מדויק לעיצוב הכללי של הבית אבל גם, כמובן, לאורח החיים ולטעם האישי שלכם.

ריצוף שיש, למשל, יכול להיות בחירה מצוינת, אם מודעים גם ליתרונות וגם לחסרונות שלו.

היתרונות של ריצוף שיש

היתרונות של ריצוף שיש
• מראה יוקרתי ואלגנטי – המראה המבריק של השיש מוסיף נופך של יוקרה לבית ויוצר מראה שאי אפשר להתעלם ממנו ואווירה מיוחדת במינה.

• אין מרווחים מרגיזים – שלא כמו בריצוף המורכב מאריחים וביניהם רובה, אריחי השיש מוצמדים זה לזה ללא מרווחים בין אריח לאריח. היתרון ברור: לכלוך לא מצטבר ב"רובה" וכשמנקים – לא נותרים פירורים וכתמים שצריך לגרד עם סכין.

• עמידות גבוהה – השיש עמיד מאוד הן בפני שריטות והן בפני שחיקה, ולכן הוא מהווה בחירה מושלמת לבתים עם ילדים או לבתים שבעליהם אוהבים לבצע שינויים תכופים במיקום הרהיטים.

• אפשר לחדש – אם בכל זאת השיש נשרט או נשחק, ניתן לחדש אותו באמצעות ליטוש ולהגיע למראה נפלא – ממש כמו בהתחלה.

החסרונות של ריצוף שיש

• תחזוקה רבה – ריצוף השיש מצריך רמה גבוהה של תחזוקה, הכוללת שטיפה בתדירות גבוהה ושימוש בחומרי ניקוי מיוחדים ששומרים על המראה המבריק.

• רצפה קרה – השיש הוא חומר שכמעט תמיד קר, ולכן פחות נעים לשבת על רצפת שיש או לדרוך עליה.

• נטייה להתלכלך – השיש סופג נוזלים ולכן עד מהירה עלולים לצוץ עליו כתמים. אמנם, אפשר להעלים את הכתמים לחלוטין באמצעות ליטוש, אולם הדבר כרוך בעלויות לא נמוכות שמוסיפות הרבה לתקציב ההוצאות.

• עלות גבוהה – מחירו של ריצוף שיש טבעי הוא יקר מאוד יחסית לשאר סוגי הריצופים. אמנם, אפשר לבחור לרצף בשיש מעובד, אבל אז מתפשרים מעט על המראה הסופי.

לסיכום – לריצוף שיש, ממש כמו לשאר סוגי הריצוף, יש יתרונות ויש חסרונות. מי שאוהב מאוד את המאה המבריק, היוקרתי והאלגנטי שלו, יוכל בקלות לספוג את החסרונות וליהנות מריצוף יפהפה לאורך זמן. מי שפחות מתחבר לסגנון הזה, ימצא בחסרונות את התימוכין להחלטתו שלא לבחור בשיש לריצוף ביתו. אחרי הכול – על טעם ועל ריח אין להתווכח, וכל בחירה תהיה טובה. שיפוץ נעים!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים