כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה בבית דפוס - כך תעשו זאת

בד בבד עם התקדמות הטכנולוגיה והמעבר למוצרים דיגיטליים, הצורך במוצרי דפוס לא פחת אלא אף גדל עם השנים. איכותי יותר, חד יותר, ומגוון יותר – אלה מאפייני מוצרי הדפוס של היום ואותם אנו צריכים לספק לכל דורש. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום יצירתי ומגוון שלא מפסיק להתחדש ולהפתיע? להלן מידע תמציתי אודות אפיקי הלימוד השונים שמקנים לאחר מכן משרה מבטיחה בבתי הדפוס המובילים של ישראל.

29/03/2015

הנדסאי דפוס

הנדסאי דפוס
בבתי דפוס מבוצעות פעולות רבות שבסופו של דבר מביאות לייצור המוצר סופי. כרטיסי ביקור, מתנות, פרסומות, שלטי חוצות, הדפסת מודעת אבל, הדפסת תוכניות בנייה: כל אלה הם רק חלק קטן מתוך עולם מגוון ומרתק. כדי שבית הדפוס אכן יוכל לעמוד בכל המשימות המגוונות הללו, עליו להיות מצויד במכונות הדפוס הטובות ביותר ולהעסיק כוח עבודה מיומן שיודע לתפעל את המכונות, להתאים לכל משימה את המכונה המתאימה ואף לעזור בעיצוב המוצר הסופי.

הנדסאי דפוס הינו איש המקצוע שעומד מאחורי כל אחת מהמשימות החשובות הללו והדרך להשגת הדיפלומה נמשכת כשנתיים. לאורך המסלול תלמדו את כל רזי המקצוע מבחינה עיונית ופרקטית, תיחשפו לתוכנות עיצוב שונות כגון אינדיזיין ותתנסו כבר במהלך הלימודים בביצוע עבודות דפוס שונות כגון כריכה, תחריטים, הדפסת תמונות ואף הדפסת מוצרים בתלת מימד – העתיד של הדפוס ככל הנראה.

ביצועיסטים

שילוב של עבודה טכנית ועיצוב גרפי הוא מנת חלקם של הביצועיסטים בעולם הדפוס. הלימודים במסלול זה קצרים יותר (בין 80 ל-300 שעות לימוד) ובסופם הסטודנט יכול למצוא את עצמו מתאים לעבודה בבתי דפוס מובילים. הביצועיסטים עוסקים בעיקר בתכנון ועיצוב של מוצרים מודפסים מוגמרים, המרת קבצים, עיצוב גרפי, גימורי עבודות מודפסות וידע רב בשיטות הדפסה. הביצועיסט גם יכול לייעץ לבתי דפוס כיצד להתייעל ולשפר את עבודתם ומבחינה טכנית יכול לתפעל מכונות דפוס רבות ולהתמקצע במה שמעניין אותו.

עיצוב גרפי

משרות נוספות המוצעות על ידי בתי דפוס נוגעות לתחום העיצוב הגרפי. בתי הדפוס השונים זקוקים תמיד למעצבים גרפיים מעשיים הבקיאים במגוון תוכנות העריכה והעיצוב (פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין ועוד) כדי לספק ללקוחותיהם שירות מקיף המתחיל בתכנון המוצר המודפס וכלה בייצורו ואספקתו הסופיים. עיצוב גרפי ניתן ללמוד במגוון מסלולים החל מהכשרה מקצועית דרך הנדסאי ועד ללימודי תואר ראשון.

שיהיה בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים