כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

10 טיפים לטיפול בגור כלבים חדש

כיצד נטפל בגור כלבים חדש מא' ועד ת'

12/04/2015
גור כלבים חדש דורש לא מעט תשומת לב מכל בני הבית והמשפחה. במאמר הבא נציג את הטיפים הבסיסיים שיעזרו לכם לעבור את הימים הראשונים בשלום

אימצתם גור כלבים? כל הכבוד! עשיתם צעד חשוב וחיוני שישפר את איכות החיים שלכם, ילמד את הילדים על אחריות ויהווה עבורכם חוויה בלתי נשכחת. אך רגע לפני שאתם נחים על זרי הדפנה, יש כמה טיפים שכדאי לכם להכיר:

1. קחו את הגור לוטרינר

קחו את הגור לוטרינר כבר ביום הראשון שהוא אצלכם. התייעצו איתו בכל מקרה של התלבטות ונצלו את ההזדמנות כדי לשאול על חיסונים לגורי כלבים, תרופות וכדומה. חיסון חשוב הינו חיסון נגד כלבת זו חובתכם כלפי הגור וגם הדרישה מכם על פי החוק.

2. בחרו וטרינר בקרבת מקום המגורים

רבים בוחרים וטרינר לפי מחיר השירות בלבד, כאשר בפועל יש משמעות גדולה למיקום הגיאוגרפי. במידה ואתם גרים לדוגמא באיזור השרון, בחרו וטרינר בכפר סבא ואל תבזבזו זמן ואנרגיות על נסיעות מיותרות או עמידה בפקקים.

3. הכינו לכלב את מקום המרבץ

גור כלבים זקוק למקום מרבץ מוגדר. הכינו את המקום לפני שהכלב מגיע, תנו לו הרגשת ביטחון וקחו בחשבון שהוא צפוי ללעוס את המיטה. אל תשקיעו במיטה יקרה והמתינו כמה שבועות עד שהוא מסיים להחליף שיניים.

4. בחרו שם עם שתי הברות

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל שם מתאים לגור כלבים. העדיפו שם עם שתי הברות כדי שהכלב לא יתבלבל בין שמו לבין פקודות שהוא מקבל (בוא, שב, די וכדומה).

5. תנו לגור זמן לפעילות טבעית

5. תנו לגור זמן לפעילות טבעית
גור כלבים מרבה לישון היות והוא זקוק לצבירת אנרגיות וכוח. תנו לגור זמן לפעילות טבעית מן הסוג הזה ואל תפריעו לו. במידה והילדים רוצים לשחק עם הגור ופשוט לא יכולים לחכות, הסבירו להם שהוא זקוק לשינה ומיד לאחר מכן יתפנה אליהם.

6. הבהירו את ההיררכיה

גור כלבים צריך לדעת שהוא נמצא מתחת לבעלים בסולם ההיררכיה. אל תתפתו לבכי או למבט העצוב של גורים. הבהרת המקום של הכלב חיונית לתהליך ההתפתחות והגדילה שלו.

7. הימנעו מהאכלת יתר

קראו היטב את ההוראות המופיעות על גבי שקית המזון והתייעצו עם הוטרינר לגבי תדירות האכלה. הימנעו מהאכלת יתר ואל תעמיסו על הגור מזונות לא מתאימים.

8. אל תתנו לגור לשחק עם עצמות

עצמות יכולות להיות מסוכנות מאוד עבור הגור ובריאותו. אל תתנו לו לשחק עם עצמות, אלא רק עם משחקים ייעודיים המתאימים לגילו.

9. הקפידו על מים טריים

כלבים צריכים כל הזמן מים טריים שהוחלפו לפחות פעם ביום. הקפידו על כך כבר מהימים הראשונים.

10. התאזרו בסבלנות

גור כלבים צריך את האהבה שלכם! התאזרו בסבלנות ותראו איך הגור הופך להיות כלב ממושמע, נעים ונאמן.

נכתב על ידי המרפאה הוטרינרית ד"ר די בכפר סבא.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים