כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד הכלבלב לא יהרוס את הגינה - חינוך גורי כלבים

כיצד נחנך את הגור המתוק שאימצנו לא להרוס לנו את הגינה הביתית

12/04/2015
גור כלבים זקוק לחינוך נכון מהרגע הראשון. כל פעולה שנבצע יחד עם הגור תשפיע על קצב ההתפתחות שלו, על רמת הנאמנות ועל הצייתנות. במאמר הבא נציג את עקרונות החינוך לגורי כלבים וננסה להבין כיצד מונעים מהם להרוס את הבית או את הגינה
גידול גורים נכון דורש לא מעט מאמץ, זמן והשקעה של אנרגיות. בתקופה זו עלולים בעלי כלבים לעשות טעויות שיגרמו עוגמת נפש. הבעלים אחראיים על עיצוב האופי של הכלב והחינוך שהם מקנים לו בגיל צעיר משקף את התנהגותו בחייו הבוגרים.

בראש ובראשונה, חינוך גורי כלבים מתחיל במניעת השתלטות של הכלב על בעליו. גור כלבים צריך להכיר את ההיררכיה ולהבין היטב איפה הוא עומד. גור כלבים תמיד מנסה לעלות בסולם ההיררכי של הלהקה, על אף שהיא מיוצגת על ידי משפחה. יש למנוע מהכלב ניסיון שליטה על בני הבית ולזהות מוקדם את נורות האזהרה.

הנה כמה טיפים לחינוך גורי כלבים ברמה הבסיסית:

• אל תתנו לגור לנשוך את ידיכם – גם לא תוך כדי משחק
• מנעו מהגור לקפוץ עליכם או לשים את רגליו הקדמיות על בני המשפחה
• קחו אוכל מהצלחת של הגור כדי להאכילו וכך תמנעו ממנו לראות במזון טריטוריה הדורשת הגנה
• אל תאפשרו לגור כלבים לרבוץ על מיטות או ספות
• חשפו את הכלב בהדרגה למקומות רועשים, אנשים שונים, כלבים חדשים ועוד

שומרים על הבית והגינה

אחת הבעיות הנפוצות בחינוך גורי כלבים באה לידי ביטוי במניעת הרס של בגדים, נעליים, חפצים אישיים, רהיטים, שטיחים ועוד. גורי כלבים נוטים להשתולל כאשר הם נמצאים לבד ויש להם הרבה אנרגיות שברצונם להוציא. אם רוצים שהכלכלב לא יהרוס את הגינה, כדאי לאפשר לו לפרוק את ההתלהבות בצורה מסודרת. חשוב להוציא את הגור לטיול בתדירות גבוהה וכך גם למנוע מצב בו הוא עושה את צרכיו בתוך הבית.
בעלי גינות ומרפסות יכולים להיעזר בהתקנת דשא סינטטי כדי למנוע מצב בו הגור עושה את צרכיו. בניגוד לדשא טבעי, פתרון סינטטי אינו מעודד את הכלב ואף גורם לו חוסר נוחות בביצוע הצרכים. קל יותר לתחזק ולשמור על הדשא הזה גם עם גור כלבים קטן, המפתח סקרנות בשבועות הראשונים של חייו.

עוד טיפ חשוב שיאפשר לגור כלבים לשמור על התנהגות מאוזנת הוא הפחתת התלות. בעלי גורים המשכילים להפחית את התלות של הכלב בהם יכולים למנוע חרדת נטישה. חרדה כזו מתפתחת אצל גורי כלבים מפונקים מדי, או כאשר נוצר קשר חזק בין הבעלים לבין הכלב. יש לעזוב את הבית מספר פעמים ביום למשך דקות בודדות, לא לתת לכלב עודף תשומת לב ולשים לב לכל התנהגות של תלות מוגזמת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים