כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בטיחות בעבודה - הדגשים החשובים

מעבודות מאומצות פיזית ועד לעבודות המשרדיות הבטוחות ביותר, כביכול, אין ספק כי הסיכוי לפציעה תמיד קיים. לאור זאת, אין זה פלא כי הקפדה ויישום של כללי בטיחות שונים בזמן העבודה מעסיקים בעלי עסק, חברות וארגונים לאורך כל ימות השנה. ניתן למצוא כמה דרכים לשמירה על בטיחות העובדים ואנו כאן כדי לסקור עבורכם את היעילות והמוצלחות שבהן.

19/04/2015

מדוע חשוב להיות בטוחים בעבודה?

מדוע חשוב להיות בטוחים בעבודה?
כמו שכולנו יודעים, המילה בטיחות מתקשרת ראשית כל לחיי אדם. כל אותם כללי בטיחות נועדו להציל חיים ולמנוע פגיעות גוף קשות. אמנם על פניו נדמה כי רק עובדים שעובדים עם ציוד כבד, בתנאים קשים ובאופן פיזי זקוקים לנהלי בטיחות בעבודה קפדניים, אך לא כך הדבר. גם עבודות משרדיות יכולות להסתיים באסון עם נפגעים כאשר נהלי הבטיחות אינם נשמרים או למעשה, אינם קיימים.

חשיבותה של הבטיחות בעבודה מסוכמת בזאת:

• הימנעות מפני פציעות – נהלי בטיחות תקינים ושמירה עליהם מבטיחים ירידה בסיכון לפציעות.

• הפחתה בהוצאות הביטוח – חברות הביטוח מעלות את הפרמיות כאשר נגרמת פגיעה.
חברות הביטוח אף מעניקות הנחות גדולות למי שמפעיל נהלי בטיחות ברמה גבוהה.

• העלאת תפוקה ופריון עובדים – נהלי עבודה בטיחותיים זורמים בד בבד עם תהליכי עבודה נאותים, דבר שמעלה את פריון ותפוקת העובדים כמו גם שביעות רצונם מהעבודה.

שמירה על כללי בטיחות בעבודה, אם כן, מעניקה שילוב של חיסכון כלכלי לצד דאגה לבריאותם של העובדים.

כיצד מגיעים לסטנדרט בטיחות גבוה?

כדי להגיע לסטנדרט הרצוי מבחינת הרגשת הביטחון לעובדים, עסקים וארגונים רבים בוחרים באחת או יותר מבין האופציות הבאות: כאשר מדובר בעסק או ארגון גדול, ניתן למנות ממונה בטיחות שעבר קורס והכשרה מתאימים וזה יהיה תפקידו הייעודי.

כמובן שזה מתאים רק לארגונים שמטפחים גרעין ליבה קבוע ויציב. בטיחות בעבודה יכולה להיות מושגת גם על ידי התקשרות עם אנשי בטיחות חיצוניים (מיקור חוץ).

חברות המעניקות ייעוץ מאפיינות את תהליכי העבודה על בוריים, עולות על נקודות התורפה ומציעות נהלים חדשים ברי יישום. כל זאת בתיאום ציפיות מלא עם ההנהלה והעובדים, קיום ראיונות וביצוע תצפיות במקום. לאחר פרק הזמן הרצוי, תבוצע ביקורת פנים שתוודא כי תהליכי העבודה הרצויים אכן הוטמעו, יופקו הלקחים, יבוצעו סימולציות של תרחישים וחוזר חלילה לאחר פרקי זמן רצויים, לאחר תחלופת עובדים, מנהלים, כניסה לתחומי עשייה חדשים וכו'.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים