כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד לבחור עורך דין לרכישת דירה

בטרם נחתום על חוזה לרכישת דירה חדשה או יד שנייה, עלינו להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה לנדל"ן, אך כיצד נבחר עורך דין ומהם תפקידיו?

30/04/2015
רכישת דירה אינה עניין של מה בכך. מדובר במהלך כלכלי רחב היקף ואצל רוב האנשים מדובר בעסקה המשמעותית ביותר שיבצעו בימי חייהם. במקרים מסוימים, עסקאות רכישת דירה נגררות גם למחויבויות נוספות כלפי בני המשפחה והילדים לשנים רבות ולכן נדרשת רמה גבוהה של זהירות ודייקנות בניהול העסקה וכן שכירת שירותי עורך דין רכישת דירה/מכירת דירה.

לפני רכישת דירה, חשוב מאוד שיעמוד לצדכם עורך דין רכישת דירה שבקיא בכל נבכי החוק ומבין את התהליך הנדרש מהצדדים המעורבים בעסקה. עורך דין רכישת דירה יוודא כי בטרם יחתמו הצדדים על ההסכם, יבדקו בזכוכית מגדלת כל הנתונים העובדתיים והמשפטיים העומדים על הפרק.

תמרורי אזהרה טרם ביצוע העסקה

לפני סגירת העסקה, יש לשים לב לנקודות מסוימות ולבחון לאורן את כדאיות העסקה (מומלץ לבצע את התהליך בסיועו של עו"ד רכישת דירה מומחה) להלן כמה דוגמאות:

- בדיקת מסמכי הרישום של הנכס: עו"ד רכישת דירה יבחן האם הנכס רשום בלשכת המקרקעין (בטאבו). מצב זה יהיה הנוח ביותר לקונה ולעו"ד שכן רישום הזכויות ברור לעין כל. במידה והנכס לא רשום בטאבו, אלא אך ורק במנהל מקרקעי ישראל וההתנהלות הבירוקרטית תתבצע מולו.

- התקשרות עם מתווך: קונה שבחר להתקשר עם מתווך צריך לדאוג שהסכם התיווך יהיה הוגן לשני הצדדים. יש לקרוא את ההסכם בעיון, לרבות האותיות הקטנות.

- בדיקת המצב הפיזי של הנכס: יש לבצע בדיקה מקיפה של מצב הנכס. בטרם כניסה למו"מ עם המוכר, יש לשבת עם בעל מקצוע (לרוב מדובר במהנדס בניין) ולהעריך את מצבו את הנכס.

- אפשרויות מימון: על אדם המעוניין לרכוש דירה, לוודא האם יש לו אפשרות לממן אותה או לקחת משכנתא במידת הצורך. על עורך הדין להסב את תשומת ליבו של הקונה כי במידה והוא מעוניין במימון בנקאי לצורך הרכישה, עליו לדאוג לאישור מהבנק.
כמו כן, קיימות נקודות נוספות שיש לשים לב אליהן לפני סגירת עסקת הנדל"ן - חשיבות העניין מחייבת זהירות ותשומת לב מרבית כדי למנוע סכסוכים ו"תאונות" משפטיות.

עורך דין מומחה - הבחירה הטובה ביותר

כאמור, עורך דין רכישת דירה מלווה את העסקה מבחינה משפטית ומשמש כיועץ מקצועי עבור הלקוח. אופן ההתנהלות הנבון ביותר הוא לבחור עורך דין רכישת דירה/מכירת דירה שמתמחה בתחום זה ושיש לו מספר לא מבוטל של לקוחות מרוצים שיכולים להעיד על כך. אין להתפשר על רמת מקצועיות, כשם שאין מתפשרים על בעלי מקצוע אחרים ובפרט בנושא רגיש כגון רכישת דירה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים