כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

משפצים - כיצד תבחרו את שולחן האוכל המתאים לביתכם?

האוכל מהווה חלק נכבד מחיינו באופן כללי וחלק נכבד עוד יותר מן ההווי המשפחתי. לכן, שולחן אוכל הוא פריט בעל חשיבות רבה במיוחד בביתה של משפחה.

30/04/2015
אם במהלך היום בני המשפחה כמעט ואינם נפגשים, ארוחה משפחתית שמומלצת לפחות פעם ביום היא הזמן בו כולם מכונסים יחד. לשם כך יש לדאוג לשולחן אוכל מתאים. בעבר שולחנות אוכל היו גדולים ופעמים רבות כבדים. היום אין צורך להעמיס על אזור פינת האוכל המצומצם. ניתן למצוא שולחנות אוכל מיוחדים אשר בקלות משנים את מידותיהם וניתן לעשות בהם שימוש הן בארוחות היומיומיות והן לאירוח של מספר אנשים גדול יותר.

שולחנות רב תכליתיים

ניתן למצוא שולחנות אוכל מיוחדים אשר משנים את מידותיהם במספר דרכים. אחת הדרכים היא הסטנדרטית יותר- שולחן נפתח. היום שיטות הפתיחה פשוטות ונוחות הרבה יותר מהשולחנות המסורבלים של פעם. ניתן למצוא שולחנות קונסולה נפתחים עם אחסון הפלטות בתוכו. הפלטות יכולות לשמש כמקום לאחסון פריטים כך שיחסוך מקום במטבח ובבית בכלל.

איך לבחור את השולחן המתאים?

קיימים היום מגוון רחב של שולחנות אוכל וסטנדרטיים. כאשר מגיעים לבחור שולחן אוכל יש למדוד היטב את מידותיו של האזור המוקצה לפינת האוכל. על פי מידותיו כדאי לבחור גם את צורתו של השולחן. אם מדובר על פינת אוכל צרה וארוכה כדאי שהשולחן יהיה מלבני בעל הפרש גדול בין האורך לרוחב, או לחילופין שולחן אובאלי. אם האורך והרוחב דומים ניתן לבחור שולחן ריבועי או עגול.

בחירת חומר גלם

חומר הגלם ממנו עשוי השולחן הוא משמעותי הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פרקטית. ניתן למצוא שולחנות העשויים מחומרים שונים עץ, זכוכית או נירוסטה. ניתן למצוא שולחנות אוכל בהם ישנו שילוב של מספר חומרים יחד. אם בבית ישנם ילדים קטנים מומלץ לוותר בשלב זה על שולחן זכוכית. כדאי ליצור המשכיות בין המטבח לפינת האוכל ולסלון שבמיוחד בבתים חדשים מהווים חלל אחד גדול ופתוח. אם סגנון המטבח הוא כפרי כדאי להמשיך את הקו הזה גם בבחירת שולחן האוכל. אם המטבח מעוצב באופן מודרני יותר וכולל מראה מתכתי, ניתן לבחור שולחן אוכל מנירוסטה היוצר מראה הייטקי ומודרני.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים