כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לשמור על גריל גז לשנים ארוכות?

ברוכים הבאים לכל חובבי המנגל למיניהם. אם גם אתם החלטתם להתקדם אל המאה ה-21 ולרכוש גריל גז, ברכותינו

11/05/2015
עכשיו, בנוסף לצלייה וזלילה חדשות לבקרים, כל מה שנותר זה לתחזק את הגריל באופן יעיל ונכון, כדי שגם בעוד שנתיים הוא ייראה כאילו יצא מהקופסה לפני שבוע. בשורות הקרובות נגלה לכם כיצד תשמרו את גריל הגז שלכם תקין, נקי ויעיל לאורך זמן. מוכנים? יצאנו לדרך!

רשימת טיפים מרכזיים לשמירה על גריז הגז שלכם

נתחיל מהפן הבטיחותי

בסיס העבודה של כל גריל גז הוא לחץ צינור הגז שבתוכו. עם רכישת המכשיר, וכן אחת למספר שבועות, מומלץ לוודא כי לחץ הגז תואם את הלחץ הנכון על פי הוראות היצרן. במרבית מכשירי הגריל, ניתן לראות את הצינור. במקרה שכזה, נמליץ לבדוק את שלמותו מדי פעם. בכל מקרה של חוסר התאמת לחץ, שבר או קרע בצינור, יש להזמין שירותי טכנאי מוסמך, ובכל מקרה, לא לנסות לתפעל את התקלה בכוחות עצמכם.

כאשר מדובר בגריל גז

ניקוי המכשיר הוא הרבה מעבר לשמירתו נקי והיגייני. ניקוי נכון ישמור על תקינות הגריל ועבודה עוצמתית לאורך שנים. חשוב להקפיד על הוראות הניקוי ולא להשתמש בתכשירים אשר עלולים להסב לו נזק.

מברשת פליז היא האמצעי היעיל ביותר לניקוי רשת הגריל

יש לעשות זאת לקראת סיום כל הפעלת הגריל. להשלמת הניקוי, ניתן להיעזר במברשת משומנת ו/או בחצי בצל אשר נטבל מבעוד מועד בצלוחית שמן. תתפלאו לגלות עד כמה פעולה פשוטה זאת שומרת על מתקן גריל גז נקי ומבריק כחדש.

אבני הצלייה הן מרכיב חשוב באיכות הצלייה

באחידות שלה ובעוצמת האש (כי מי רוצה לחכות חצי שעה לנקניקייה?) בכל 10-15 שימושים, כדאי להפוך את האבנים ולרעננן. אחת לשנתיים (בשימוש בתדירות סבירה), יש להחליפן כליל. גם את מגירת השמן תרצו לשמור נקייה ואסתטית, ותוכלו לעשות זאת באמצעות עטיפת נייר כסף.

חשוב ביותר: אל תנקו את משטחי הנירוסטה באלתורים שונים ובעיקר חפצים חדים

הסיבה ברורה – שריטות ונזקים בלתי הפיכים. מסירי שומן ייעודיים לנירוסטה הן הפתרון לניקוי קל, מהיר ויעיל של כל מתקן גריל גז שתרכשו.

לסיום

נמליץ על כיסוי הגריל בסיום כל שימוש, זאת על מנת למנוע כניסת חרקים, עש, רטיבות, לחות ועוד. מרבית גרילי הגז מגיעים עם כיסוי פלסטיק / נייר / אחר מותאם.
גריל גז הינו מכשיר בעל בלאי נמוך אשר תוכלו ליהנות ממנו לאורך שנים ארוכות. יחד עם זאת, טיפול לקוי או היעדר תחזוקה ראויה, עלולים לקצר את חייו באופן משמעותי. קחו זאת בחשבון והקפידו על ניקוי תקופתי שלו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים