כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חומרי ניקוי

חומרי ניקוי באים במגוון סוגים ותגי מחיר. חומרי הניקיון השכיחים ביותר הם אלו הנמצאים בכל פינה בחנויות, וכמובן שבימינו אלה יש גם חומרי ניקוי ירוקים - ידידותיים לסביבה ולאדם. כמו כן לחומרי הניקוי מתלווים מוצרי ניקיון כגון שואבי אבק, מטליות ועוד.

30/08/2009

לראות נקי

בוודאי כל אחד מכם אוהב לראות איך הכול סביבו נעים ומסודר, נקי ומבריק. איך כל פינה נראית טוב, ושום דבר נראה לעין לא מסתיר את שדה הראייה. איך ריח נעים מקיף את האוויר וכיף לנשום אותו, כיף, כי הוא פשוט נקי. כמובן, שלא כל אזור צריך להיות מצוחצח באופן מופתי, לא כל שטח צריך לבלוט בהברקה הביתית. אבל אפילו אם אתם לא ממש חולי ניקיון, לבטח אכפת לכם ממנו וכיף לכם בסביבתו. לא משנה איפה תמצאו אותו, בבית במוסד כלשהו, בעבודה, אצל החברים ובכל מקום אפשרי אחר. תמיד טוב לראות אותו. אבל מאיזה חומר הניקיון קורץ?

חומרי הניקיון השונים

קיימים סוגים רבים של חומרי ניקיון. חשוב לדעת איזה מוצר לבחור עבור משק הבית שלכם. תבדקו לפי הריח שמשאיר אחריו, המחיר בכיס, הניסיון בשימוש בחומר ניקיון מסוים, בהמלצות מהשכנים וכדומה. חומרי הניקיון השכיחים אלו החומרים שמוצאים בכל פינה אפשרית על מדפי החנויות. במכולות, סופרמרקטים, חנויות מיוחדות המוכרות מוצרי ניקיון ואחרות. לעומתם, יש חומרי ניקיון הידידותיים לסביבה, חומרים אקולוגים ואחרים. הם עשויים מחומרים שאינם רעילים, אינם דליקים, חומרים מתכלים ואפילו חסרי ריח. כך שסביר להניח שהם כלל לא מסוכנים.

למה אנחנו צריכים אותם?

לא קל להסתדר בלי חומרי ניקיון שיבריקו כל דבר. שישאירו אחריהם בית נקי. שישאירו בכל חדר ניקיון ייחודי משלו. שיתרמו לכל פרט חומר ניקוי ייחודי משלו. לכל דבר יש חומר ניקוי שדואג לו. נוזל כלים, נוזל לניקוי כללי, מנקה חלונות, מנקה אסלות, מנקה אריחים, מסיר אבנית, מסיר כתמים, מסיר שומנים, אבקת כביסה, נוזל כביסה, מרכך כביסה, מטהר אוויר, נוזל לניקוי כללי והרשימה עוד ארוכה. בקלות אפשר להתבלבל בין חומרי הניקוי השונים. שימו לב שחשוב לא לערבב בין המוצרים השונים וייעודם. כך למשל לא כדאי לשטוף את הרצפה בנוזל או אבקת כביסה. אלא אם כן אתם רוצים להשאיר את הריצוף שלכם שרוט ובמראה המחוספס.

מחיר הניקיון

כולם מעוניינים שחומרי הניקיון יעשו את העבודה שלהם כמו שצריך. זו הסיבה שחומרי ניקוי לא מעטים מכילים חומרים כימיקלים וחומרי חיטוי שונים. על מנת שינקו טוב יותר. אולם, חומרים אלו עלולים להזיק לעור הידיים, לעיניים, לפנים, למערכת הנשימה והעצבים ולשאר איברי הגוף הבאים עמם במגע ישיר. בחומרי הניקיון משתמשים בתדירות גבוהה, לכן כאשר הנכם צורכים אותם, עשו זאת בנקיטת משנה זהירות. קראו היטב את הוראות השימוש בהם. ממה יש להיזהר במיוחד. מה לעשות במקרה של הרעלה, כוויה או כל סוג אחר של פגיעה ישירה בכם או אפילו בבד או בגד שברשותכם. את חומרי הניקיון כדאי להניח במקום סגור או גבוה בבית, כדי למנוע מילדים קטנים ותינוקות משוטטים מלטעום מהם או אפילו לגעת.

מוצרים נלווים

לכל בית או מוסד יש את הדרכים שלו לדאוג לניקיון, אם באופן פרטי או באמצעות מנקה או הזמנת שירותי ניקיון. עם רכישת חומרי הניקיון הבסיסיים ישנם מוצרים נלווים הנצרכים ביותר. כך הם שואבי אבק ומטליות לאבק. סמרטוטים שונים, מגבים, מטאטים, ספוגיות ומוצרים דומים אחרים. מוצרים אלו הכרחיים וידועים. יחד אתם בהחלט כדאי לרכוש ציוד נלווה לאו דווקא לניקיון אלא להגנה על גופכם. כך למשל כפפות בד, גומי או ניילון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים