כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דרושה עוזרת בית

מחפשים עוזרת בית בנרות? לא יודעים את מי להעסיק? לאתר ozeret4u הפתרונות

13/04/2008
מתלבטים בין כמה עוזרות בית? לא יודעים לבחור מי תהיה הכי טובה עבור משק הבית שלכם? צוות ozeret4u מציג את עשרת השלבים למציאת עוזרת בית או מנקה.

מה מחפשים בעוזרת הבית?

ראשית הגדירו לעצמכם מה אתם מחפשים בעוזרת הבית. יכולות, כשרון, כושר פיזי, מחיר, הגעה בזמן, עצמאות ועוד...

סינון עוזרות בית

סננו מבין המועמדים את המועמדים הכי מתאימים על פי פרמטרים יבשים: יום פנוי בשבוע, שעות פנויות, מחיר, אזור מגורי העוזרת (חוסך דמי נסיעות), גבר או אישה, שירותים נוספים שאתם זקוקים להם (מבשלת, מכבסת).

ראיון טלפוני

התקשרו לעוזרות שעברו סינון ראשוני ובחנו איך הם נשמעים בטלפון (שירותי, נעים, אדיב)? עד כמה הם גמישים לנוכח הצרכים שלכם? האם יש התאמה בין מה שכתבו על עצמם ב-ozeret4u לבין מה שהם אומרים בשיחת הטלפון? כיצד התרשמתם מהשיחה עם העוזרת בית בטלפון? האם ראיתם המלצות על העוזרת באתר? האם מצאתם דבר מה חשוד בפרטים שמסרה? הכי חשוב סמכו על האינטואיציה הראשונית שלכם.

פגישת ניסיון

קבעו פגישת ניסיון עם עוזרת הבית הנבחרת. ובדקו האם הגיעה בזמן לפגישה. בפגישה הראשונה עם העובד בדקו איך היא לבושה? (יש תאימות בין מראה מסודר לעבודה מסודרת במשק בית). קחו בחשבון שלא כל האנשים פתוחים לספר לכם פרטים על עצמם, אך אם אתם חשים שלא בנוח עם סגירות רבה, המשיכו לעוזרת בית אחרת. הרושם הראשוני תמיד קובע. הסבירו מה צרכיכם ונסו לתאם ציפיות עם עוזרת הבית שכן אתם מכירים את הבית טוב ממנה. שאלו את העוזרת שהגיעה מה לדעתה צריך להיות בבית (מוצרי ניקיון)? תשובתה יכולה להעיד מעט על ניסיונה כעוזרת בית.

מה לבקש?

בקשו מעוזרת הבית להביא צילום של תעודת זהות שלה ליום הניקיון הראשון. בקשו מעוזרת הבית טלפונים של מעסיקים אחרים, שמהם תוכלו לקבל המלצות.

מה חשוב לנקות?

כדאי להכין רשימה של מה שחשוב לכם שהעוזרת תעשה- ניקוי שטיחים, ניקוי חלונות, שטיפת רצפה, כביסה ועוד. ככל שתדעו יותר טוב מה באמת חשוב לכם – תוכלו להשתמש יותר טוב בעוזרת הבית. לטיפים נוספים בדקו במדריך שלנו- איך להכין את הבית לפני הגעת עוזרת הבית?

הערות לעוזרת הבית

כדאי לשהות בבית בניקיון הראשון אולם רצוי שלא להעיר לעוזרת הבית בכל רגע שלא מרוצים מעבודתה אלא לרכז את ההערות החשובות ולהעירן בזמן שעוזרת הבית מסיימת חדר זה או אחר. כך העוזרת בית לא תרגיש שמציקים לה ומצד שני היא תוכל להשתפר במהלך עבודתה.

משוב לעוזרת הבית

בסיום הניקיון בפעם הראשונה, עברו על המקומות הבעייתיים עם העוזרת בית והעירו לה בעדינות כיצד עליו לנקות בפעם הבאה. במידה ואינכם מרוצים כלל מעבודת משק הבית שלה– אמרו לה זאת בצורה עדינה וחשבו היטב אם כדאי להזמינה לפעם נוספת.

אמינות העוזרת

היו נוכחים במהלך ימי העבודה הראשונים עם העוזרת בית, עד ליצירת כימיה שתאפשר לכם לבטוח בה. בכל מקרה, לא חייבים ואפילו רצוי שלא לתת מפתחות לבית אם לא חשים ביטחון מלא בעוזרת. ניתן לתת את המפתח לשכנים לדוגמא שיפתחו לה אם אינכם בבית בעת העבודה.

כימיה ותחושה רצויה

עצות התגוננות מפני גניבות של עוזרות בית ניתן למצוא במדריך של ozeret4u, אולם, כדאי להזכיר שהתחלת העסקת עובד במשק הבית על בסיס "החשוד המיידי" היא בגדר נבואה המגשימה את עצמה. במקום ליצור סביבת עבודה טובה שתספק את צרכי המעסיק והעוזרת, היא תיצור סביבה לא נעימה ולא יעילה ובכך לא תשרת אף אחד. נסו ליצור כימיה עם העובד ולתת לו תחושה רצויה. מדובר בתהליך שלא מתרחש בין רגע, אלא בדרך כלל בין יום לשלושה ימי עבודה להכרות מלאה של הדירה ושל רצונות בעלי משק הבית. זכרו שגם העוזרת לא תמיד חשה בנוח לנקות דירות פרטיות של זרים ולהיחשף לפרטים האינטימיים שלהם. כלל הזהב הוא- ככל שתתנו לעוזרת הבית הרגשה בטוחה היא תשיב לכם בדרך כלל באותו מטבע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים