כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך מנקים את השטיח?

קניתם שטיח חדש ואתם רוצים לדעת איך לשמור עליו? הילד שוב יצר כתמים על השטיח, החתול לא התאפק ועשה את צרכיו על השטיח- ואין לכם מושג איך לנקות את השטיח ביעילות?

13/04/2008
ozeret4u גאה להציג את המדריך לניקוי שטיחים:

שואב אבק

שאיבת אבק משטיחים הינה קרוב לוודאי הדרך הטובה ביותר לשמירה על שטיח. לכלוך עושה את דרכו אל תוך השטיח ונוהג כנייר זכוכית, שוחק כל ציצית ומשאירו רפה ודהוי. לכלוך בשילוב עם שאריות שומניות חולפים באוויר וסופו של דבר נדבק לשטיח.
שאיבת אבק לעיתים תכופות מונעת את שתי הבעיות. רוב המומחים מסכימים כי יש לשאוב אבק משטיחים באופן יסודי לפחות פעם בשבוע, עם שאיבה יותר מפעם אחת בשבוע באזורים בהם יש הרבה תנועת רגליים.
גם לבחירת שואב האבק הרצוי ישנה חשיבות. להסבר על הסוגים השונים לחצו כאן.

הסרת כתמים משטיח

בכל פעם שמשהו נשפך על השטיח, לזמן חשיבות מכרעת. ככל שנקדים לנקותו, כך יהיה הדבר קל לביצוע. אין להקל ראש בכתמים שנגרמו מחומרים שקופים או בעלי צבע זהה לשטיח: אלה יכולים לשנות צבע אחרי זמן מה ולהפוך לכתמים הנראים לעין. גם כתמים המכילים סוכר מושכים לכלוך עד כדי כך שאין אפשרות לראות את הכתם עד אשר השטיח עובר ניקוי. אזי, מוסר כל הלכלוך והכתם נראה ככתם "חדש".

הצעד הראשון בניקוי כתמים הוא לנסות לספוג כמה שיותר בעזרת מטלית מטבח או נייר סופג. בשלב זה עדיין לא נשתמש בחומרי ניקוי, הם רק יגרמו להגדלת הכתם ולספיגה מהירה יותר אל תוך השטיח. בתחילה יש לנסות לספוג כמה שיותר נוזלים ככל שניתן. טיפים להסרת כתמים ניתן למצוא במדור הטיפים של ozeret4u.
במידה ומנקים בעזרת חומר ניקוי מיוחד, יש לבחון את החומר על חלק פינתי וקטן על השטיח ככל הניתן. טפטוף כמה טיפות של החומר על הכתם ואזי הנחת מטלית נייר מלמעלה. לאחר 10 או 15 שניות נראה באם צבע השטיח עבר למטלית. אם אכן זה קרה, עדיף להזמין בעל מקצוע.
במידה והכול כשורה עם בחינת הניקוי, זכרו את הטיפים הבאים:

• השתמשו בכמה שפחות חומר ניקוי
• נקו את הכתם מן החוץ פנימה - זאת על מנת למנוע מהכתם להתפשט.
• לא לשפשף את השטיח חזק מידי, אחרת יגרם נזק לסיבים.
• וודאו את ייבושו המהיר של השטיח, אפשר להיעזר במאוורר.

אם המאמצים לא נשאו פרי, זה הזמן לקרוא לחברה לניקוי שטיחים. עדיף בהקדם וכך יגדלו הסיכויים להיפטר מהכתם.

לסיכום- שמירה על ניקיון השטיח ביום-יום

זכרו כי לא תמיד ניתן להסיר את כל הכתמים. אין הרבה אפשרויות ניקוי לאזורים שעברו הלבנה. ההנחה היא כי מנקה שטיחים מקצועי יוכל לצבוע את האזורים הללו, אך לא תמיד תהיה התאמת צבעים מושלמת.

גם שתן יבש משאיר כתם. כתמים מחומרים בעלי צבע מאכל כגון: שתייה, חרדל או מיץ ענבים לעיתים בלתי ניתנים להסרה. הסיכוי היחיד להסיר כתמים שנגרמו מסוגים אלו הוא לפעול במהירות כאשר נשפך הגורם המכתים.

זכרו, אם אתם שואבים את השטיח לפי הצורך ומנקים כתמים מיד בהיווצרם, בסופו של דבר יש לנקות את השטיח. ולכן עדיין עדיף שהשטיח יעבור ניקוי מקצועי פעם בשנה או 18 חודשים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים