כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לנקות מחשב?

האם אי פעם התבוננתם במקלדת שלכם, בבית או בעבודה? אם אתם כמו רובנו, התשובה תהיה שלילית. ובכן- זה הזמן להתבונן. Ozeret4u מוכנה להתערב שלא ידעתם כמה לכלוך יכול להצטבר במקום כל כך קטן כמו המחשב.

13/04/2008
כבר הוכח מחקרית כי כמות החיידקים המצטברת על מקלדת שלא נוקתה גבוהה מאשר בתא שירותים ציבורי, להלן כמה עצות פשוטות לניקוי שוטף של המחשב ואביזריו. אל תשכחו: חובה לנתק החשמל מהמסך והמחשב לפני תחילת פעולת הניקוי!

מארז המחשב

השתמשו בבד ספוג בתמיסת הניקוי (חומר לניקוי משטחים, מהול במים חמימים), נגבו את המארז ואת כל החלקים החיצוניים של המחשב, את הכבלים ואת בסיס המקלדת. שטפו את המטלית והרחיקו לכלוך. אל תשתמשו בהרבה מים ואל תנסו להכניס את המים לתוך מאווררי המארז.

כעת עליכם לפתוח את מארז המחשב. קחו שואב אבק ואת הצינור הדק שלו ושאבו את כל האבק, בזהירות רבה, מהמכסה והמאווררים. אל תקרבו את מנוע שואב האבק למרכיבי המחשב, והאריקו עצמכם על ידי נגיעה בעצם מתכתי מוארק כמו צינורות, רדיאטורים וכו'.

וודאו שהמאווררים סביב המארז נקיים ושאבו גם את המקלדת- תופתעו לראות כמה אבק ופסולת נאספים בתוך מקלדת המחשב. על ידי הרחקת האבק מהמארז ומהמאווררים, תמנעו מהמחשב התחממות יתר שעלולה לפגוע במרכיביו. חשבו על העלויות הכרוכות בכך. אין הגיון בהרחקת האבק על ידי נשיפה. האבק יישאר באוויר ויחזור בחזרה אל המחשב.

מומלץ לבצע את הפעולות הנ"ל מדי ששה חודשים.


ניקוי עכבר המחשב

מנקים את חלקו הפנימי של העכבר על ידי הוצאת הכדור והוצאה של האבק, מזון יבש, שערות של בני אדם וכלבים ועוד, מהאזור שסביב הגלגלות. יש לנקות את הלכלוך החוצה ולא להרטיב את עכבר המחשב. בעכבר אופטי הלכלוך פשוט נדבק לתחתית ויש לגרדו בזהירות

ניקוי המקלדת

מומלץ קודם כל להכין את חומרי הניקוי לניקוי המקלדת:

• מטליות למחשב, עדיף משומשות
• בד רך או מגבת ידיים
• מקלות לניקוי אוזניים
• ספריי אוויר דחוס
• מברשת קטנה (זיפים קשים)
• נוזל לניקוי מחשב או מים.

כעת אפשר לנקות. ודאו שכיביתם את המחשב. כעת נתקו את המקלדת מהמחשב, השלבים הבאים יסייעו לכם לנקות את המקלדת במהירות:

שלב 1
הפכו את המקלדת ונערו היטב את כל הלכלוך והפירורים החוצה. כן, ישנם פירורים, כולנו חוטאים באכילה ליד המחשב. כעת, השתמשו באוויר הדחוס על מנת להעיף החוצה את יתר האבק והחלקיקים המצויים בין המקשים. הטו את האוויר הדחוס בזווית קלה כאשר אתם מרססים - החזיקו את המקלדת כך שהמקשים פונים למטה. הרעיון הוא לעשות זאת כשהמקשים פונים למטה כדי שהאבק לא יתפזר בבית או במשרד.
אם אין לכם אוויר דחוס, השתמשו בשואב אבק קטן. לרובם יש חלקים לניקוי מכשירי חשמל קטנים, כמו המקלדת והמחשב. אם אתם משתמשים בשואב אבק, הקפידו שלא ישאב את המקשים. אם השואב חזק הוא יכול לשאוב מקשים בקלות רבה.

שלב 2
בשלב זה טבלו את המטלית הרכה במים או בנוזל לניקוי מחשבים ונקו את המקלדת. זה ירחיק לכלוך שנדבק ויסייע מאוד בניקוי המקלדת. אל תרססו מים או נוזל ישירות על המקלדת בעת הניקוי. לכתמים ישנים או ללכלוך עיקש, שימו מעט כוהל לחיטוי על כדור צמר גפן ונקו. טבלו מקל לניקוי אוזניים במעט מים והשתמשו בו לניקוי החללים שבין המקשים במקלדת.

שלב 3
אם אינכם מסוגלים לנקות כמו שצריך בין המקשים, נסו להוציא אחד מהם בעדינות, על מנת לוודא שניתן להוציאם. במרבית המקלדות הדבר אפשרי. הוציאו מקש אחד בכל פעם, כדי שתזכרו להיכן להשיבו. רצוי לצלם את המקלדת ואז להוציא את כל המקשים. עם זאת, הוצאת המקשים אינה העדיפות הראשונה.

שלב 4
כעת אמורה להיות בידיכם מקלדת ייצוגית. וודאו שהמקלדת הנקייה יבשה לגמרי, לפני חיבורה ליחידה המרכזית, הפעילו את המחשב וצאו לדרך.

שומרים על ניקיון המחשב

נקיון מארז המחשב- אם אתם מכבים את המחשב רצוי לכסות אותו בכיסוי מתאים על מנת להימנע מכניסת אבק לתוכו. גם שמירה של אזור המחשב נקי מאבק ולכלוך מומלצת.

נקיון עכבר המחשב- שמרו על הסביבה בה אתם משתמשים להזזת עכבר המחשב נקייה מאבק ולכלוך.

נקיון מקלדת המחשב- כדי לשמור על המקלדת נקייה, נסו להשתמש בכיסוי כאשר אינכם משתמשים בה והימנעו, ככל האפשר, מאכילה ליד המחשב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים