כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לבחור מנקה לבית?

מחפשים מנקה? אינכם יודעים כיצד לבחור עוזרת בית אמינה ומקצועית? להלן כללי הזהב לשכירת מנקה

19/05/2015
אם אתם עומדים בפני העסקת עוזרת בית, אתם בדיוק במקום הנכון. כאן תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לבחור מנקה שתהיו מרוצים מהשירות שלה ושתוכל ללוות אתכם הרבה מאוד זמן.

כללי המפתח לבחירת מנקה לבית

כללי המפתח לבחירת מנקה לבית
• המלצות – המפתח הטוב ביותר לבחירת עוזרת הוא קבלת המלצות ממכרים שלכם. אם אתם מחפשים עוזרת – זה בדיוק הזמן לשאול אנשים אם יש להם במקרה מנקה טובה שפנויה לתת שירות גם לכם. אתם יכולים לשאול אנשים מהעבודה, חברים, קרובי משפחה, חברי פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות – ולהשתמש בכל דרך אפשרית כדי להשיג המלצות ממקור שאתם יכולים לסמוך עליו. אם קיבלתם המלצה חיובית ממכר שלכם – סביר מאוד להניח שגם אתם תהיו מרוצים.

• המלצות אינטרנטיות – אם אין לכם קרובים / מכרים / בני דודים שמעסיקים עוזרת ויכולים להמליץ עליה, אתם יכולים לחפש באינטרנט המלצות של אנשים שאתם לא מכירים. יש הרבה מאוד אתרים שבהם תוכלו למצוא המלצות על מנקות בית, ויש ביניהם כאלה שבהם תוכלו למצוא המלצות אמיתיות, אבל חשוב שתבדקו שהן אכן אמיתיות ולא כאלה שמגיעות מהעוזרת עצמה או מקרובי משפחתה.

• תיאום ציפיות – חשוב מאוד שהמנקה לבית שבסופו של דבר תנקה את ביתכם, תסכים לבצע את כל המטלות שאתם מתכוונים לדרוש ממנה. לכן, לפני תחילת ההעסקה חשוב לבצע שיחה לצורכי תיאום ציפיות, בה תסבירו לה בדיוק מה אתם מצפים ממנה והיא תוכל להחליט אם זה מתאים לה או לא. כך למשל, לא כל עוזרות הבית תסכמנה לטפל בכביסה (קיפול, סידור בארונות וכד') – לפחות לא באתו מחיר שהציעה לעבודות ניקיון שאינן כוללות טיפול בכביסה. את כל הנושאים הללו חשוב להעלות בשיחה, ולוודא שהמנקה מתחילה בעבודה רק לאחר שיש הסכם עבודה ברור ומוסכם על שני הצדדים.

• מנקה פרטית או דרך חברה? – אחת השאלות הגדולות שבהן מתלבטים אנשים שמתכוונים להעסיק מנקה לבית, היא האם להעסיקה באופן פרטי או להשתמש בשירותיה של חברה. לשתי הבחירות יש יתרונות וחסרונות, וחשוב לשקול את כולם כדי שתהיו שלמים עם ההחלטה שתקבלו. העסקת עוזרת בית באופן פרטי מאפשרת לכם להתמקח איתה על המחיר. כמו כן, העסקת מנקה לבית באופן פרטי מאפשרת לכם ליצור איתה קשר יותר אישי, שגם מאפשר לכם יותר חופש לבקש ממנה לבצע עבודות מסוימות, וגם תורם לתחושת האמון. העסקת עוזרת דרך חברה מאפשרת פחות מיקוח, אם בכלל, אבל מגדילה את הסיכויים שגם כשהעוזרת הקבועה לא יכולה להגיע מסיבה כלשהי – תהיה לה מחליפה. העסקה דרך חברה גם מורידה מכם את הצורך לשלם עבור המנקה ביטוח לאומי וביטוח בריאות, כמו גם את הצורך לשלם לה פיצויים במקרה של פיטורין. כאמור – יש שיקולים לכאן ולכאן וחשוב לבחור את כולם לפני קבלת ההחלטה. בכל מקרה חשוב לזכור שלא מדובר בחתונה קתולית, ושתמיד אפשר להתחרט ולבחור בדרך השנייה.

לסיכום – בחירת מנקה לבית היא לא דבר של מה בכך, וחשוב להשקיע בכך מחשבה כדי להגיע לבחירה הנכונה. אם תשתמשו בכל ההמלצות שהובאו לעיל ותשלבו עמן את הדבר החשוב ביותר בכל בחירה – אינטואיציה – סביר מאוד להניח שתעשו את הבחירה הנכונה ותיהנו משירותיה של מנקה לבית שתעשה עבורכם עבודה טובה. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים