כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפול בתקלות במערכת הביוב הביתי

מערכת הביוב הביתי הינה מערכת עתיקה אשר יעודה הינו לספק מים נקיים למגורינו ולסלק מים משומשים אל מכוני טיהור שונים.

15/07/2015

חשיבות מערכת הביוב

חשיבות מערכת הביוב
הביוב משפר את אורח חיינו בצורה יוצאת דופן, גם מבלי שנשים לב לזה, כמות המחלות ירדה משמעותית בעקבות פיתוח תשתיות ביוב מתאימות במהלך השנים, אשר עוזרות לנו לשמור על היגיינה. וכרוב ההמצאות והכלים המודרניים אשר משפרים את חיינו מבלי שנדע להעריך זאת, גם מערכת הביוב אינה מוערכת דיה, אבל זה רק עד הרגע בו ישנה תקלה בביוב.

תקלות בביוב הביתי

התקלות בביוב הביתי הינן רבות, כמה מהן לדוגמא – שורשים בביוב, סדקים בצינור, סתימות ועוד. כל אלו הינן תקלות בפועל אשר הן גורמות לתופעות לוואי נלוות אשר גורמות לחוסר נוחות העיקרי, כגון – ריח רע, לחץ מים ירוד, תיקנים, נזילות והצפות ועוד. אך כיום אין צורך להכנס לפניקה בעת המקרה, ניתן לפתור את מרבית הבעיות באופן עצמאי או שניתן, ומומלץ, להזמין שרברב מקצועי ומנוסה אשר יוכל לעזור בכל בעיית ביוב אשר עלולה להתקיל אתכם, בנוסף לכך שאינסטלטור מקצועי יוכל ביעילות לבודד את התקלה ולפתור אותה, הוא גם יוכל ליעץ לכם לגבי שימושים עתידיים ושימור נכון של מערכת הביוב שלכם בכדי למנוע תקלות עתידיות מגוונות.

טיפול בביוב על ידי ביובית

אמנם הטיפול בביוב ביתי הינו אפשרי באמצעות אינסטלטור והכלים המתאימים לתקלה, אך מערכת הביוב הינה מורכבת מעט יותר מכך ומעבר לביוב אשר מוביל ומוציא מים מהבתים באופן פרטני, ישנה את מערכת הביוב העירונית. מערכת הביוב העירונית הינה מערכת צינורות עצומה אשר נמצאת באחריותה של כל עירייה ואלו אחראים על כל הצינורות אשר שייכים לה באופן זה. צינורות אלו הינם לרוב צינורות גדולים בעלי היקפים אשר יכולים להגיע לכמה מטרים, כיוצא בזאת – אופן הטיפול בצינורות אלו הינו שונה מאופן טיפול בצינורות בעלי קוטר קטן יותר כמו הצינורות אשר מובילים מים לביתינו.

שירותי ביובית

אופן הטיפול בצינורות גדולים אלו מתבצע לרוב על ידי שירותי ביובית. הביובית הינה מערכת משאבות אשר מותקנת על גבה של משאית אשר מותאמת לכך בכדי לאפשר למערכת המשאבות הזו ניידות רבה לאזורים שונים. מערכת המשאבות מורכבת ממשאבת לחץ מים ומשאבת וואקום אשר שילובם יכול לפתוח ולנקות גם את הסתימות והלכלוכים הכי כבדים אשר נוצרים בצינורות אלו. בנוסף על גבה של המשאית מותקן מיכל היכול להכיל מאות ליטרים, זאת בכדי להעביר מים ושפכים שונים ממקום למקום בעת ניקוי תקלות (כגון הצפת חניה תת קרקעית או ניקוי בור שמן) באמצעות שאיבה בעזרת משאבת הוואקום. הביובית תנוהל ותפוקח על ידי צוות מקצועי אשר יגיע עמה בליווי כלים נוספים בכדי לטפל במגוון רחב של תקלות אשר עלולות להיווצר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים