כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד אפשר לבחור מכונת תפירה איכותית לבית?

אם החלטתם שאתם מתחילים לתפור באופן עצמאי בבית שלכם, חשוב שתהיה לכם כמובן מכונת תפירה מתאימה לקראת המשימות השונות. יש כידוע כל מיני דגמים של מכונות תפירה, אשר מתחלקות לסוגים ולתתי סוגים שונים.

16/07/2015
אם כך - איך תוכלו לבחור במכונת התפירה הביתית אשר תתאים לכם באופן מקסימלי? יש כמה דגשים חשובים על תהליך הבחירה שמומלץ להכיר, והנה כמה מהדגשים המרכזיים, שיקלו על תהליך הבחירה:

כל הדגשים לקראת הבחירה במכונה

● עם איזה בדים תעבדו?

עליכם קודם כל לשאול את עצמכם, עם אילו בדים אתם מתכוונים לעבוד. אם אתם עומדים לעבוד עם בדים רגילים, יחסית, הרי שאפשר בהחלט לקנות מכונת תפירה סובינה. זוהי מכונה נהדרת, שיכולה לעבוד עם כל סוגי הבדים ויש לה יתרון ניכר מאד - היא לא דורשת החלפה בין סוגי המחטים, כאשר אתם עובדים עם בדים שונים.

על כן, מכונת תפירה סובינה נחשבת באמת למכונה מובילה ואיכותית מאד. לעומת זאת, אם אתם רוצים לעבוד עם בדים מיוחדים מאד - למשל בדים נמתחים מסוגים שונים כמו בד הלייקרה, אפשר בהחלט לשקול לעשות שימוש במכונת תפירה מסוג אוברלוק, שיכולה להתאים יותר למשימה.

● מהי כמות העבודה שתשקיעו?

עליכם בנוסף לחשוב מה תהיה כמות שעות העבודה שאתם מתכוונים להשקיע בתפירה. במילים אחרות - האם אתם רוכשים מכונת תפירה כתחביב או כהתחלה של מקצוע רציני יותר. אם מדובר על תחביב, שאתם מתכוונים להשקיע בו כמה שעות בשבוע, אפשר בהחלט לרכוש מכונות תפירה בסיסיות יותר, שיספקו לכם את האפשרויות הנוחות והפשוטות - יצירת לולאות, השחלת כפתורים, וכיו"ב (גם כאן, מכונת תפירה סובינה יכולה מאד להתאים למשימה).

לעומת זאת, אם מדובר על מכונה ביתית אבל למטרות שהן גם מקצועיות (למשל - אם אתם מתכוונים גם לתפור בגדים שונים לחברים) כדאי להשקיע ברכישה של מכונה ברמה מקצועית גבוהה יותר. לפעמים גם מכונה ממוחשבת יכולה לבוא בחשבון, אבל זה כבר למי שממש עובד בתחום התפירה.

● חדש או יד שנייה?

זו התלבטות שלא מעט אנשים נתקלים בה, משום שיש כל כך הרבה מכונות תפירה שמוצעות מיד שניה - האם כדאי לקנות אותן? באופן כללי גם כשהמכונה משומשת כדאי לוודא שהיא לא נשחקה מרוב שימוש, ושיש עליה עדיין אחריות, גם אם לתקופה חלקית בלבד. מומלץ לא לקנות מכונת תפירה ישנה מדי שתקשה עליכם. לעתים, דווקא רכישה של מכונה חדשה - תהיה משתלמת יותר לטווח הארוך.

אפשר גם לפנות למומחה שיבדוק

אם אתם מתבלטים בין כמה דגמים, אפשר ואף רצוי להתייעץ עם גורמים מומחים בתחום, אשר מכירים לעומק את כלל הסוגים של מכונות התפירה, ואפשר אפילו להביא להם דגם ספציפי לבדיקה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים