כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד למצוא עבודה במסחר אלקטרוני?

מהו מסחר אלקטרוני וכיצד מתקבלים לעבודה בתחום זה

13/10/2015
בוגרי קורס מסחר אלקטרוני יכולים למצוא עבודה בשוק הפרטי או הציבורי. הדרך לעשות זאת היא לנסח היטב קורות חיים, להגיע מוכנים לראיון עבודה ולהגיש מועמדות מלכתחילה למשרות רלוונטיות בלבד.

מסחר אלקטרוני עוסק במגוון רחב של פעילויות על בסיס תקשורת מחשבים. בוגרי קורסים מן הסוג הזה מוסמכים למכור מוצרים באינטרנט לקהלים נרחבים, תוך גישור על פערי זמן ומקום. ערוצי המכירות המגוונים מבטיחים משרה מאתגרת ומתגמלת. בנוסף, ניתן להיעזר בכלים הניתנים במהלך הקורס או העבודה כדי להקים תשתיות אינטראקטיביות למכירת מוצרים ושירותים או כדי להגיע לקהלי יעד איכותיים.

העבודה בתחום של מסחר אלקטרוני קיימת בשוק הפרטי והציבורי. בשוק הפרטי מדובר בעיקר על חברות קמעונאות, חברות טכנולוגיה ועסקים. אפשר להשתלב בשוק הפרטי בתור מנהלי מכירות, או לחילופין להקים עסק עצמאי ולהציע את השירותים והמוצרים ללקוחות. לעומת זאת, בשוק הציבורי מדובר על השתלבות בתפקידים של משרדים ממשלתיים. כאן רוב המשרות מאוישות על בסיס מכרזים בלבד.

טיפים למציאת עבודה

השאלה העיקרית היא כיצד מוצאים עבודה בתחום ועל מה כדאי לשים דגש. הנה כמה טיפים מעשיים שיכולים לעזור:

א. טופס קורות חיים – טופס קורות חיים הוא כרטיס הביקור של אדם המגיש מועמדות למשרה מסוימת. בכל משרה יש חשיבות לטופס, אך בתחום של מסחר אלקטרוני הוא בעל ערך מוסף. הסיבה לכך היא שמדובר על תחום בו ההיצע עולה על הביקוש. במילים אחרות, אדם שרוצה למצוא עבודה מתגמלת צריך לבלוט מול דורשי עבודה אחרים. הדרך לעשות זאת היא לנסח היטב טופס קורות חיים ולשים לב לפרטים הקטנים.

ב. הצלחה בראיון עבודה – ראיון עבודה מוצלח הוא תנאי לקבלת המשרה. יש להגיע מוכנים לראיון העבודה, לבדוק מראש מה המאפיינים של המשרה וליצור קשר במידת האפשר עם עובדים קיימים. אפשר גם להתרשם מאתר האינטרנט של החברה בה מעוניינים לעבוד. הצלחה בראיון עבודה היא פונקציה של תקשורת מילולית ולא-מילולית, אך אין סיבה להיות לחוצים. בסופו של דבר, ראיון עבודה לא מוצלח הוא ככל הנראה אינדיקציה לחוסר התאמה למשרה או לתפקיד ספציפי.

ג. הגשת מועמדות למשרות רלוונטיות – חשוב מלכתחילה להגיש מועמדות רק למשרות רלוונטיות. בשוק ההון ובתחום המסחר יש הרבה משרות שיכולות להיות מעניינות, מאתגרות ומתגמלות עבור גברים ונשים בטווח גילאים רחב. הגשת מועמדות למשרה רלוונטית תחסוך עוגמת נפש וזמן. בנוסף, אפשר לבדוק האם המשרה רלוונטית לפי תנאי הקבלה ומאפייני העבודה המפורסמים על ידי המעסיק.

מציאת עבודה בתחום של מסחר אלקטרוני עשויה לארוך לפחות מספר שבועות. יש להיערך לכך מראש, להתאזר בסבלנות ולא להתייאש. אפשר להשיג משרה זמנית עד שמוצאים עבודה קבועה ולהישאר עם אצבע על הדופק. כדאי גם להיעזר במידע המופיע ברשתות חברתיות, בפורומים ובאתרי תעסוקה רשמיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים